صرفه‌جویی ۳۳۰۰ مگاواتی در پیک مصرف برق در تابستان

خبرگزاری مهر , 26 مرداد 1398 ساعت 15:23

سخنگوی صنعت برق گفت:صرفه‌جویی سه هزار و ۳۰۰ مگاواتی پیک تابستان امسال تنها با همکاری مشترکان برق سراسر کشور میسر شده است.


به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت نیرو،  مصطفی‌ رجبی‌مشهدی گفت: میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال اخیر حدود ۴.۷ درصد و در ۴۰ سال بعد از انقلاب ۷.۲ درصد بوده است اما میزان رشد پیک تابستان امسال نسبت به سال گذشته تنها حدود یک درصد بوده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مادرتخصصی توانیربا تاکید بر اینکه اقدامات مدیریت مصرف موجب کاهش استفاده انرژی از سوی مشترکان شده است، بیان کرد: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق به گونه‌ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف انرژی انگیزه لازم را داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه در سال جاری سه هزار و ۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شده است، ادامه داد: این میزان یا از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحدهای موجود محقق شده است.

رجبی‌مشهدی تاکید کرد: در این بین نیروگاه‌های برق‌آبی نیز به لطف بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری حدود چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات نسبت به سال قبل افزایش تولید داشته‌اند.


کد مطلب: 137470

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/137470/صرفه-جویی-۳۳۰۰-مگاواتی-پیک-مصرف-برق-تابستان

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir