کد مطلب: 137408
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷
زاهدان- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: حذف بخاری های نفتی از مهر امسال در ۲۴ هزار مدرسه کشور که دارای گاز هستند، آغاز می شود.
 

به گزارش ایران خبر، سید جواد حسینی ظهر امروز در نشست شورای ادارای سیستان و بلوچستان با اشاره به حذف بخاری نفتی در ۲۴  هزار کلاس درس سیستان و بلوچستان که علمک گاز به آنها رسیده است، اظهار داشت: ۶۷  میلیارد تومان از ۴۰۰  میلیارد تومان بودجه کل کشور در حوزه سیستم سرمایشی و گرمایشی به این استان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات و معوقات معلمان در حال انجام است، افزود: دو هزار میلیارد ریال برای رتبه بندی معلمان تخصیص پیدا کرده  که برای اجرای آن باید در مجلس قانون تصویب شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این رتبه بندی اول مهر در احکام معلمان اعمال می شود، ادامه داد: همچنین مطالبات عقب افتاده سال ۹۷ و پادش پایان خدمت فرهنگیان و معلمان حق التدریس در شهریور امسال پرداخت می شود.

وی با اشاره به تخصیص ۲۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان بیان داشت:  ۵۰۰ کلاس درس جدید در اول مهرماه امسال در اختیار آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

حسینی از تدوین سند توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: مجوز استخدام ۴۳ هزار نفر نیز در آموزش و پرورش  صادر شده است که ۵  هزار نیروی خدماتی و ۱۲هزار نفر نیروی حق التدریس از مهر ماه امسال  در مجموعه تعلیم وتربیت  مشغول به کار می شوند.

وی افزود: فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان واقع در شهر زاهدان نیز با تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی تا سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر