کد مطلب: 136806
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
فرمانده پیشین ستاد مرکزی ارتش آمریکا با اشاره به اینکه اتخاذ اقدامات حساب نشده از سوی ایران و آمریکا منطقه را به سوی بدترین وضعیت سوق می دهد گفت: دو طرف باید با هوشیاری کامل و هرچه سریعتر گام‌هایی برای حل و فصل اختلافات بردارند.
 

به گزارش ایران خبر، ویلیام فالون، فرمانده ارشد پیشین ستاد مرکزی ارتش آمریکا در گفت و گو با شبکه الجزیره گفت: اتخاذ اقدامات حساب نشده از سوی ایران و آمریکا منطقه را به بدترین وضعیت سوق می دهد.

وی از دو کشور خواست که با هوشیاری کامل و هرچه سریعتر گام هایی برای حل و فصل اختلافات و مشکلات خود بردارند چراکه "منطقه در وضعیت دشواری قرار دارد و ممکن است پیامدهای ناخوشایندی به بار بیاید."

این مقام پیشین آمریکایی با اشاره به اینکه باید هر چه سریع‌تر برای این تنش ها و اختلافات راه حلی پیدا کرد تا روابط به حالت طبیعی بازگردد افزود: آمریکا تنها به منظور بازنگری در توافق هسته‌ای نیست که تهران را تحت فشار گذاشته است بلکه تغییر رویکرد تهران به سوی سیاست‌های واشنگتن هم از اهداف این اقدام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ هدفی برای حمله نظامی و جنگ وجود ندارد و این مساله از همان ابتدا با تنش کلامی آغاز شد خاطر نشان کرد: آمریکا به منظور تغییر سیاست های ایران از طریق اعمال فشار از برجام خارج شد.

فالون همچنین با طرح این ادعا که خروج واشنگتن از برجام تاثیر زیادی بر تهران داشته است گفت: آمریکا نمی خواهد هیچ کشور دیگری به سلاح هسته‌ای دست یابد.

این فرمانده پیشین آمریکایی با اشاره به اینکه هر دو کشور برای حل بحران باید نگرش خود را تغییر دهند افزود که برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات با چالش رو به رو هستیم اما این مساله غیر ممکن نیست.

وی همچنین نسبت به راهبرد ترامپ برای ایجاد نیروی نظامی در آب های خلیج فارس ابراز نگرانی کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا