کد مطلب: 136686
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸
محققان هندی روبات هوشمندی را طراحی و ساخته اند که کودکان را درجنبه های مختلف از جمله نحوه حفاظت، مصرف صحیح آب و حفاریهای آب آشامیدنی آموزش می دهد.
 
به گزارش ایران خبر، این روزها پارک آبی Jubilee Hills واقع در غرب حیدآباد هندوستان میزبان روبات هوشمندی است که از بازدیدکنندگان استقبال گرمی می کند.

این روبات که توجه بسیاری از دانش اموزان و کودکان را به خود جلب کرده است پیام های مرتبط با حفاظت و مصرف صحیح آب آشامیدنی در خانه را به گونه ای بسیار جذاب آموزش می دهد. این روبات 1.5 فوتی به زبان انگلیسی صحبت کرده و در موضوعات مختلف سخنرانی می کند.

یکی از اعضای هیئت مدیره آبرسانی و فاضلاب شهری حیدرآباد می گوید: ما راه حلی جالب و هیجان انگیز برای آموزش کودکان طراحی کرده ایم؛ چرا که این روبات به کمک هوش مصنوعی اطلاعات مرتبط با نحوه صحیح مصرف و نگهداری آب را آموخته و به شیوه ای جذاب به کودکان انتقال می دهد.

این سیستم سئوال کودکان در خصوص آب را درک کرده و به کمک هوش مصنوعی پاسخ می دهد.

به گفته مقامات این پارک آبی، در اکتبر سال گذشته، نزدیک به 7000 نفر از این پارک بازدید کردند. در این پارک علاوه بر اموزش کودکان به کمک روبات، فیلم های انیمیشن کوتاه، بازیهای تعاملی مبتنی بر واقعیت مجازی متعددی در خصوص مصرف صحیح آب در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد. طراحان در تلاش هستند تا این سیستم را در آینده ای نزدیک به آموزش موضوعات مختلف و همچنین زبان های دیگر تجهیز کنند.

 

منبع : ایران آنلاین