کد مطلب: 136639
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷
یک کودک 6 ساله کره ای موفق شد با درامدهای حاصل از فعالیت های خود در فضای مجازی و به ویژه یوتیوب یک واحد آپارتمان 6.4 میلیون پوندی در یکی از بهترین مناطق در سئول؛ پایتخت کره جنوبی خریداری کند.
 
به گزارش ایران خبر، این دختر که بورام نام دارد،  حدود  2.5 میلیون دلار در ماه از دو کانال یوتیوب خود درامد دارد. اکانت رسمی او حدود 17.5 میلیون دنبال کننده دارد و اکانت بازی ها و اسباب بازی های او نیز 13.6 میلیون نفر دنبال کننده دارد.

قابل حدس است که هر دو کانال او محتوایی کودکانه دارد و او یکی از محبوب ترین اینفلوئنسرهای کره جنوبی محسوب می شود چرا که برخی از ویدیوهای او بیش از 376 میلیون بار دیده شده است. او در خصوص ویدئوهای خود می گوید من ویدئوهایی با محتواهای مختلف تولید می کنم اما محور اغلب این محتواها خودم و اسباب بازی هایم هستیم.

یکی از محبوب ترین کلیپ های وی با بیش از 376 میلیون دنبال کننده، وی را نشان می دهد که در حال آماده کردن رشته فرنگی فوری است. او برای این کار از از وسایل آشپزی اسباب بازی استفاده می کند و ناگهان دوربین از دستش داخل غذا میفتد. با این حال، نگرانی هایی در خصوص این کودک وجود دارد. برای مثال برخی از فیلمها در مورد او وجود دارد که وی از کیف والدینش پول سرقت می کند یا سعی می کند با ماشین والدینش رانندگی کند.

 

حتی یک فعال حقوق کودکان در سال 2017 به دادگاه رفت و ادعا کرد والدین بورام، با قرار دادن فرزند خود در موقعیت هایی که می تواند وی را تحت فشار روانی قرار دهد و پخش فیلمهای وی به عمومی مردم به دنبالل منافع شخصی خود هستند. پس از آن بود که دادگاه به والدین بورام هشدار داد. این نگرانی ها برای والدینی که به نظر می رسد از فرزندان خود برای کسب درآمد مجازی استفاده می کنند روندی رو به رشد دارد.

این روزها بسیاری از والدین تلاش می کنند با استفاده از روشهای مختلف برای فرزندان خود در فضای مجازی فالوور جمع کنند. برخی والدین نیز از طریق تبلیغات به واسطه فرزندان خود کسب درامد می کنند. این در حالی است که شبکه های اجتماعی نیز از سوی فعالان حقوق کودکان به اهمال کاری در این خصوص منتشر می شوند./انتخاب

منبع : ایران آنلاین