کد مطلب: 136489
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از بازگشایی قطعی مرز خسروی در اربعین امسال خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر،   سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی  در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه که در مرز خسروی برگزار شد، با اشاره به افزایش تردد زوار در اربعین امسال گفت: تعداد زوار اربعین هرساله حدود 20 میلیون نفر است و جهان از این حضور پرشور در حیرت است.

وی با اشاره به انجام آمادگی های لازم برای تردد زوار اربعین گفت: امسال با حمایت های مقام معظم رهبری، عزم و اراده ای جدی در ستاد اربعین برای بازگشایی مرز خسروی صورت گرفته و تلاشمان این است که یک ماه قبل از اربعین این مرز بازگشایی شود.

وی افزود: به یاری خدا با توجه به اقدامات صورت گرفته بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال قطعی است.

وی تاکید کرد: به فضل الهی مردم استان کرمانشاه با قلب‌های لطیف و مهربانی که دارند امسال میزبان زائرین اباعبدالله الحسین علیه السلام خواهند بود.

وی به امکانات و زیرساخت های مرز خسروی هم اشاره کرد و افزود: مسیر خسروی از نظر زیرساخت، آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی و تردد زائرین را دارد.

صفوی به تلاش های استاندار کرمانشاه برای بازگشایی مرز خسروی هم اشاره کرد و افزود:  مردم مومن و عاشورایی کرمانشاه باید امسال خانه های خود را آماده پذیرایی از زائرین امام حسین(ع) کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما سربازان امام زمان عج  و امام حسین (ع) هستند و امنیت هر دو طرف مرز برای تردد زائرین را آماده می کنند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز با بیان اینکه بازگشایی مرز خسروی تبدیل به یک مطالبه عمومی برای کل مردم استان شده است، گفت: بازگشایی مرز خسروی می‌تواند نشاط و امیدواری میان مردم مناطق زلزله‌زده که عمدتا مرزنشین هستند ایجاد کند و تا اندازه ای از غم آنها بکاهد.
بازوند افزود: اقدامات لازم برای آماده سازی مرز خسروی جهت تردد زوار اربعین انجام شده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا