۴۰ درصد زائران ایرانی حج تا کنون به عربستان وارد شدند

خبرگزاری مهر , 29 تير 1398 ساعت 15:13

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا کنون از حدود ۳۵ هزار زائر ایرانی ورودی به عربستان ۲۲ هزار نفر آنها در مکه مکرمه استقرار یافته اند.


به گزارش ایران خبر، علی رضا رشیدیان در سفری دو روزه به مکه مکرمه به منظور بررسی روند انجام عملیات حج و خدمات دهی به زائران افزود: مجموع جمعیت حجاج و زائران ایرانی که تا کنون وارد عربستان شده اند ۳۴ هزار و ۸۹۸ نفر است.

وی عنوان کرد: از این جمعیت ۲۵ هزار و ۵۵۳ زائر از طریق فرودگاه مدینه وارد شده اند و بعد از اقامتی چند روزه به مکه اعزام می شوند ضمن آنکه ۹ هزار و ۳۰۰ زائر ورودی از فرودگاه جده به مکه اعزام شده اند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه زائران ما مشکل خاصی نداشته اند، افزود: همه آنان در نهایت آرامش و سلامت؛ اعمال خود را انجام می دهند و تا کنون عملیات حج در سایه تعامل و هماهنگی همه بخش ها در مکه و مدینه به خوبی انجام شده و روند مطلوبی را طی کرده است.

رشیدیان در ادامه در زمینه سفر دو روزه خود به مکه هم گفت: با توجه به اینکه نقطه اوج اعمال حج ایام تشریق است بازدید و بررسی از عرفات، منا، برنامه ریزی ها و آمادگی های ایجاد شده در این مناطق برای خدمت رسانی و پذیرایی از زائران محور این سفر است.

وی عنوان کرد: همچنین از ظرفیت های خدماتی تدارک شده در مکه اعم از هتل و سیستم های حمل و نقل درونی شهری، آشپزخانه ها و سایر ظرفیت های خدماتی برنامه ریزی و ایجاد شده بازدیدی خواهم داشت تا از فراهم بودن همه ظرفیت ها و امکانات برای ارائه خدمات جامع و کامل و شایسته زائران ایرانی اطمینان حاصل کرده و اگر کسر و نقصانی در کار باشد قبل از حضور کامل زائران نسبت به رفع آن اقدام شود.

ایام" تشریق "روزهای ۹ تا ۱۲ ذی الحجه است که طی آن حج گزاران بخش مهمی از مناسک حج مثل وقوف در عرفات و مشعر الحرام و منا، رمی جمرات، قربانی، حلق و تقصیر را به انجام می‌رسانند از این رو این ایام جایگاه ویژه‌ای در اعمال حج دارد.


کد مطلب: 136282

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/136282/۴۰-درصد-زائران-ایرانی-حج-کنون-عربستان-وارد-شدند

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir