کد مطلب: 136179
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
سفارت انگلیس در ایران در توییتی تاکید کرد، اعزام کشتی توسط دولت انگلیس به خلیج فارس مطابق یک رویه چرخشی مشخص و برای جایگزین کشتی‌های دیگر این کشور است و سطح کلی نیروهای انگلیسی در منطقه افرایش نمی‌یابد.
 

به گزارش ایران خبر، سفارت انگلیس اعلام کرد: یادداشت منتشر شده توسط وزارت دفاع بریتانیا نشان می‌دهد کشتی‌هایی که عازم خلیج فارس هستند مطابق یک رویه چرخشی مشخص جایگزین کشتی‌های دیگر می‌شوند. بنا بر این، سطح کلی نیروهای ما در منطقه، بر خلاف آنچه برخی رسانه‌ها القاء کرده‌اند، افرایش نمی‌یابد.

پیش از این برخی رسانه‌های خارجی به نقل از منابع دولتی گزارش داده بودند که انگلیس تصمیم گرفته حضور نظامی خود در خلیج فارس را افزایش داده و به زودی ناوشکن «اچ. ام. اس. دانکن» را در منطقه مستقر می‌کند.

بر اساس گزارش الجزیره، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه انگلیس قصد دارد سومین ناو جنگی خود را به خاورمیانه بفرستد، سخنگوی ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: تشدید تنش‌ها میان کشورهای غربی و ایران به نفع هیچ‌کس نیست. ما این مسئله را بارها به ایرانی‌ها گفته‌ایم.

وزیر دفاع انگلیس هم با اعلام اینکه کشورش قصد دارد سومین ناو خود را به خلیج فارس بفرستد، گفت که این اقدام ارتباطی با موضوعات اخیر پیرامون ایران ندارد و لندن برای ادامه تامین امنیت کشتیرانی خود در منطقه دست به این کار زده است.

وزیر دفاع انگلیس همچنین اظهار داشت: این تحولات که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود به معنی تشدید موضع لندن در منطقه نیست و امری معمول به شمار می‌آید.

منبع : خبرگزاری ايسنا