آب منطقه رباط کریم دارای کلر زیادی است/ دولت هرچه سریع‌تر طرح الغدیر ۲ را اجرایی کند

خبرگزاری ايسنا , 23 تير 1398 ساعت 14:26

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آب رباط کریم دارای عناصر سنگین زیادی است، گفت: اکنون آب منطقه دارای کلر زیادی است و مردم باید حتما آب را بجوشانند و مصرف کنند.


به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اخبار منتشر شده مبنی بر آلوده بودن آب شرب در منطقه بهارستان رباط کریم بیان کرد: آب رباط کریم از حدود ۳۰ سال پیش به دلیل این‌که از چاه تامین می‌شود آلوده بوده و دارای عناصر سنگین است و مشکلات خاصی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون ما در رباط کریم شاهد مشکل کم‌آبی هستیم که با اجرایی شدن طرح الغدیر ۲ که از تصفیه‌خانه ششم تهران قرار است آب آورده شود به دنبال مرتفع ساختن کم آبی شهرستان های پرند، بهارستان و رباط‌ کریم هستیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت مکلف است هرچه زودتر با تامین تاسیسات تصفیه‌خانه ۶ تهران و راه‌اندازی آن، طرح الغدیر ۲ را اجرایی کند. اگر ما نتوانیم این طرح را اجرایی کنیم قطعا سال آینده وضعیت آب منطقه نامطلوب‌تر شده و ما با کم‌آبی بیشتری مواجه خواهیم بود.

نوروزی در پایان تاکید کرد: دولت باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای راه‌اندازی طرح الغدیر ۲ انجام دهد. اکنون وضعیت آب منطقه نامطلوب است و مسئولان می‌گویند با کلر مشکل حل می‌شود، اما در اصل با کلر مشکلی حل نخواهد شد. اکنون مردم باید آب را بجوشانند و آب را مصرف کنند زیرا میزان کلر آن بالاست.


کد مطلب: 136012

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/136012/آب-منطقه-رباط-کریم-دارای-کلر-زیادی-دولت-هرچه-سریع-تر-طرح-الغدیر-۲-اجرایی-کند

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir