کد مطلب: 135732
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
11 نفر از سفرا، دیپلمات‌های خارجی و هیئت همراه و مسئولان سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با امور پناهندگان در ایران، امروز وارد مرز دوغارون شدند و از قسمت‌های مختلف اداره اتباع و امور خارجی مستقر در این معبر بازدید کردند.
 

به گزارش ایران خبر، اعضای این هیئت دیپلماتیک سفیران کشورهای استرالیا، لهستان، انگلیس، ترکیه، سوئد، سوئیس، جمهوری چین، بلژیک و کره هستند که به سرپرستی "ایوو فریسن" رئیس نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان وارد تایباد شدند و این گروه تا ۱۹ تیر ماه در استان خراسان‌رضوی اقامت دارند.


در این بازدید مدیرکل اتباع و امور مهاجران خارجی استانداری خراسان‌رضوی گفت: اعضای این هیئت دیپلماتیک شامل سفرا و نمایندگان، آژانس‌های سازمان ملل، یونیسف، و تعدادی دیگر از آژانس‌های سازمان ملل مرتبط با امور پناهندگان هستند و مدت سه روز در مشهد و شهرستان‌های تایباد و تربت‌جام حضور خواهند داشت.

سید علی قاسمی افزود: آشنایی با روند اجرای پروژه‌های مشترک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و روند بازگشت مهاجران از اهداف سفر این هیئت دیپلماتیک به خراسان‌رضوی و شهرستان تایباد است که هر سال یا دو سال یک بار انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: اعضای این هیئت از دفتر اداره کل امور اتباع مهاجران خارجی در این شهرستان و روند خروج اتباع افغانستانی از مرز دوغارون بازدید خواهند کرد.

قاسمی مطرح کرد: برنامه بعدی سفر سفرای خارجی از چگونگی ارائه خدمات به مهاجران افغانستانی در مهمانشهر تربت‌جام است.

وی بررسی بودجه و اعتبارات حوزه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران را از برنامه‌های سفر این هیئت عنوان کرد.


منبع : خبرگزاری ايسنا