کد مطلب: 135691
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
مشهد-فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها هیچ استراتژی مقابل ملت ایران ندارند و قدرت منطقه‌ای آنها نیز کاهش یافته است.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر حسین سلامی امشب در افتتاحیه طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور که در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز جوانان انقلابی پیشرفت کشور را با تکیه بر علم و دانش خود رقم زده اند و برای استقلال کشور تلاش می‌کنند.

وی افزود: بزرگی یک کشور تنها به ثروت و وسعت جغرافیایی نیست بلکه بزرگی در عظمت قلب‌ها و ذهن‌ها بوده و موجب رشد و سربلندی در دنیا می‌شود.

سلامی خاطرنشان کرد: تجربه نشان می‌دهد پیشرفت‌های بشر در مقاطع مختلف بدون تکیه بر حکمت و دانش محقق نشده و در کشور ما نیز ریشه‌های این پیشرفت جوانان هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: وقتی بشر دست به ساخت بمب هسته‌ای می‌زند که پیشرفت بر مبنای حکمت و وحی نباشد و این به معنای جهل مدرن در مسیر پیشرفت است.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای رهایی انسان از جهل مدرن به پیروزی رسید تا اخلاق و معنویت را ترویج کرده و برای مردم رفاه و امنیت را به ارمغان آورد.

سلامی تاکید کرد: ما برای ایجاد امنیت در کشور مسیر سختی را پشت سرگذاشته‌ایم زیرا از همان روزهای پیروزی انقلاب دشمنان می‌خواستند انقلاب را نابود کنند تا از تأثیرگذاری آن در دنیا جلوگیری کنند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در روزهای انقلاب از نظر ظاهری قدرت زیادی نداشتیم اما نکته مهم توکل بر خدا و اعتقاد به نصرت الهی بود و با تکیه بر همین مهم به پیروزی رسیدیم و در جهان منطق جدیدی را ایجاد کردیم.

وی تاکید کرد: جنگ برای ما هنوز تمام نشده بلکه باید گفت دفاع مقدس فرصتی برای تولید قدرت بود و توانستیم به همه چیز دست یابیم و بر توان خودمان تکیه کردیم.

سلامی اظهار کرد: اینکه دشمن با عصبانیت ما را تحریم اقتصادی می‌کند به دلیل دست‌یابی به سلاح نیست بلکه پیشرفت‌های علمی ایران در علوم مختلف از جمله هسته‌ای آنها را ناراحت کرده است.

فرمانده سپاه پاسداران اظهار کرد: از نظر تعالیم اسلامی و فتوای رهبر معظم انقلاب ساخت سلاح هسته‌ای جایز نیست زیرا برای انهدام بشر از آن استفاده می‌شود. امروز عامل ناامید کردن دشمن جوانان کشور هستند و امریکایی‌ها نیز هیچ استراتژی مقابل ملت ایران ندارند و قدرت منطقه‌ای آنها نیز کاهش یافته است.

منبع : خبرگزاری مهر