کد مطلب: 135598
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش نگرانی در حوزه استفاده از ماده مخدر گل در کشور، گفت: با این حال هنوز هم تریاک مقام اول مصرف مواد مخدر در کشور را دارد.
 

‌به گزارش ایران خبر، سعید منتظر المهدی در حاشیه بازدید از خط ملی مشاوره اعتیاد به (۰۹۶۲۸) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه ۴۵۰ هزار تماس با این مرکز انجام می‌شود که میزان مشاوره افراد با تماس‌گیرندگان از ده دقیقه تا یک ساعت است.

وی گفت: در این مرکز خدمات مشاوره مددکاری به افرادی که تماس می‌گیرند داده می‌شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه تمامی مشاوره‌ها بدون پرداخت هزینه است، گفت: یکی از اقداماتی که امروز صورت می‌گیرد، آشنا کردن مردم با این مرکز است تا بتوانند به راحتی مشاوره لازم را دریافت کنند.

منتظر المهدی افزود: بیشترین تماس‌ها با این مرکزها را مادران و همسران معتادها می‌گیرند، چرا که یکی از اعضای خانواده آنها گرفتار اعتیاد شده است و ما مشاوره می‌دهیم که این افراد را به مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ ارسال کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر نگرانی‌هایی در مصرف مواد گل در سطح جامعه گفت: هنوز بیشترین مواد مخدر مصرفی در ایران تریاک است و بعد از آن گل و حشیش در صدر مصرف مواد مخدر است.

وی گفت: جوانان احساس می‌کنند که مواد مخدر گل به دلیل گیاهی بودن عوارضی ندارد، ولی عوارض آن بیش از مواد مخدر دیگر است، چرا که میزان دوپامین مغز را افزایش می‌دهد و بعضاً نیز به صورت ترکیبی مصرف می‌شود و یک شادی کاذب و خطرناک برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر