کد مطلب: 134776
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران گفت:مناطق ۲۲، ۱۲ و ۱۱ تهران و اسلامشهر، شهریار، شهر قدس و بهارستان بیشترین تراکم دانش آموزی و بیشترین نیاز به حضور خیرین مدرسه ساز دارند.
 
به گزارش ایران خبر، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که در جریان بزرگداشت مرحوم حافظی چند روز پیش از درگذشت او، از کتاب زندگینامه ایشان رونمایی شد و نویسنده کتاب گلایه داشت از عدم درج نامش روی کتاب، چرا این اتفاق رخ داد، بیان کرد: من در جریان رونمایی کتاب هستم و می دانم روش متعارفی وجود دارد که نام کسی که در تدوین چنین کتابی کمک کرده است اسمش باید در کتاب ذکر شود. روح بزرگ آقای حافظی نیز به این کار راضی نیست که کسی که برای نگارش کتاب زحمت کشیده ناخشنود باشد. امیدوارم همکارانم در تجدید چاپ کتاب این را جبران کنند.

وی در پاسخ به پرسش بعدی در خصوص مشکلات مناطق تهران و شهرستان‌های استان تهران در بخش کمبود فضای آموزشی و اینکه کدام مناطق مشکلات بیشتری دارند و به حضور خیرین مدرسه ساز بیشتر نیاز است، گفت: بدون شک مناطق ۲۲، ۱۲ و ۱۱ بیشترین تراکم دانش آموزی را دارند و بافت فرسوده در مناطق ۱۲ و ۱۱ نیز بسیار زیاد است و باید به آن توجه شود. در شهرستان‌های استان تهران نیز اسلامشهر، شهریار، شهر قدس و بهارستان بسیار نیازمند یاری خیرین است برای انکه جمعیت دانش آموزی تراکمش به قدری بالاست که مدارس دو شیفته زیادی دارد. موضوع این است که بر خلاف تصور تهران از نظر مدرسه سازی یکی از اولویت‌های کشور است. منطقه ۲۲ اگر از امروز به فکر ساخت مدرسه در آن نباشیم به یک بحران تبدیل می‌شود.

شهری ادامه داد: ما نیاز داریم در تهران یک کار اساسی روی مدارس فرسوده و با عمر بالا انجام دهیم. هر روز این کار را به تعویق بیاندازیم به ضررمان خواهد بود. خیرین تا امروز بسیار پای کار بوده اند و دوشادوش آموزش و پرورش آمده اند. دولت نیز انصافاً در سالیان اخیر اعتبارات مناسبی برای تکمیل پروژه‌های خیر ساز داده است و وظایفش را انجام داده است.

مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران بیان کرد: در سه سال گذشته دولت رقم اعتبار برای تکمیل پروژه‌های خیر ساز را از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته رساند و امسال این عدد را به هزار میلیارد تومان افزایش داده است. البته دولت منابعش محدود است و باید میان اولویت‌ها توزیع کند.

منبع : خبرگزاری مهر