کد مطلب: 134605
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴
وزیر کار و امور اجتماعی سوریه خواستار همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای، سیاستگذاری بازار کار و کار آفرینی شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزرای کار ایران و سوریه در حاشیه یکصد و هشتیمن کنفرانس بین المللی کار دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار محمد شریعتمداری با تاکید بر تمامیت ارضی سوریه و دفاع جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی این کشور، اقدام رئیس جمهور آمریکا در بخشیدن بخشی از خاک سوریه (بلندی‌های جولان) به یک رژیم اشغالگر دیگر را اقدامی مضحک تلقی کرد.

وی در ادامه موضوع باز سازی سوریه را مسئله ای حیاتی دانست و بر آمادگی کشورمان بر این مسئله تاکید و بر ظرفیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق این امر اشاره کرد.

ریما قادری وزیر کار و امور اجتماعی سوریه نیز خواستار انعکاس ابلاغ تشکر خویش از ملت، رهبر ی و دولت ایران برای نجات این کشور از دست گروه های تروریستی شد.

وی با توجه به اینکه جنگ در سوریه در ابعاد اقتصادی هنوز ادامه دارد و این موضوع فشار زیادی را به دولت سوریه وارد می کند، خواستار همکاری وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای، سیاستگذاری بازار کار و کار آفرینی شد.

وزیر کار و امور اجتماعی سوریه با اشاره به یادداشت تفاهم های امضا شده میان دو وزارتخانه خواستار اجرایی شدن این اسناد شد.

شریعتمداری نیز ضمن اشاره به ظرفیت های ایران در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای، سیاستهای بازار کار و احیای اشتغال روستایی آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای انتقال تجربیات اعلام و ابراز امید واری کرد در سفر آتی وزیر کار و امور اجتماعی سوریه به جمهوری اسلامی ایران اجرای اسناد امضا شده میان دو وزارتخانه فراهم شود.

منبع : خبرگزاری مهر