کد مطلب: 134523
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از حجم بالا و گسترده آتش سوزی جنگلها و مراتع "دشتک دیل" گچساران خبرداد.
 
به گزارش ایران خبر، وحید محمدی تبار در گفت‌وگو با  ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این آتش سوزی از دیروز یکشنبه، آغاز شد که با تلاش نیروها عصر مهار و کنترل شد اما از امروز دوباره شعله ور شده که گسترده و از حجم بالایی برخوردار است. 

وی اظهارکرد: طی پیگیری های فرماندار با اورژانس استان یک بالگرد اورژانس برای نجات جان چند نفر از اطفا کنندگان که دچار تنگی نفس شدند، اعزام شد اما بعلت سخت گذر بودن منطقه، دود غلیظ و وزش باد شدید امکان فرود وجود نداشت. همچنین عصر امروز با بالگرد شرکت نفت گچساران نیروهای مردمی و منابع طبیعی به محل آتش سوزی اعزام خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تا کنون خسارت انسانی نداشته ایم، خاطرنشان کرد: بعلت سخت گذر و صعب العبور بودن همچنان آتش سوزی ادامه دارد و هنوز اطفا نشده است.

محمدی تبار تصریح کرد: کلیه ادارات اجرایی و نهادهای انقلابی شهرستان گچساران آماده باش داده شده و به محل آتش سوزی برای کمک به مهار آتش سوزی اعزام می شوند و همچنین به فرمانداران شهرستانهای چرام و باشت بعنوان معین انتخاب شدند که باید امکانات و نیروهای خود را در اختیار گچساران قرار دهند.

وی ادامه داد: از تیم های کوهنوردی درخواست کمک داریم . وزش باد شدید و وزش باد شدید مهار و خاموش کردن آتش سوزی را با کُندی مواجه کرده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میزان خسارات وارد فعلا مشخص نیست و پس از نقشه برداری هوایی مشخص خواهد شد.

محمدی تبار اضافه کرد: برای درخواست بالگرد هوانیروز ارتش باید ۴۸ ساعت قبل هماهنگی شود که تا روند هماهنگی طولانی است و هزینه نگهداری، استارت و استقرار بالگرد ارتش بالاست.


منبع : خبرگزاری ايسنا