کد مطلب: 134472
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک آرایشگاه زنانه در پل پنجم بلوار ابوذر خبر داد و گفت: ۲۰ خانم در این حادثه با کمک آتش‌نشانان نجات یافته و به خارج از ساختمان انتقال یافتند.
 

به گزارش ایران خبر، جلال ملکی در تشریح این حادثه گفت: ساعت ۱۳:۱۱ امروز یکشنبه، یک مورد آتش‌سوزی در ساختمانی پنج طبقه در بلوار ابوذر، پل پنجم به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت دو ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

وی اعلام کرد: آتش‌نشانان ظرف مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند که ساختمانی پنج طبقه با یک طبقه زیرزمین و غیرمسکونی بود و در قسمت زیرزمین این ساختمان باشگاه ورزشی بانوان فعالیت داشت و خانمها در آن حضور داشتند.

ملکی افزود: در طبقات بالایی نیز چند واحد در زمینه خدمات آرایشگاهی فعال بودند که پکیج یک واحد آرایشگاهی در طبقه پنجم در قسمت بالکن دچار حریق شده و با توجه به قرار داشتن لباس عروس و کارتن در بالکن، این قسمت کاملاً شعله‌ور بود.

به گفته وی، آتش به یک اتاق ۹ متری در مجاورت بالکن سرایت کرده و داخل اتاق نیز مقداری لوازم وجود داشت که دود کاملاً به آرایشگاه و بخشهایی از طبقات پایین‌تر سرایت کرده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران افزود: ساکنان پیش از رسیدن آتش‌نشانان از ساختمان خارج شده بودند و چند نفر دیگر داخل واحدها و آرایشگاه حضور داشتند که ۲۰ نفر از افراد مانده داخل ساختمان با کمک آتش‌نشانان به سلامت از ساختمان خارج شدند.

وی با اشاره به سرعت عمل آتش‌نشانان و جلوگیری از گسترش آتش به سایر بخشها، گفت: این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت.

ملکی در پایان گفت: شهروندان حتماً طبق کاربری مجاز از واحدها استفاده کنند و ساختمان‌هایی که محل کار افراد است به‌دلیل تجمع افراد باید از سیستم‌های اطفای حریق استفاده شده باشد تا در صورت آتش‌سوزی اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر