کد مطلب: 134012
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اصحاب رسانه، کارشناسان و نخبگان با نقد سازنده و ارائه نقطه نظرات ارزنده خود مسئولان را در مسیر خدمت بهتر به مردم یاری دهند.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورا با تبریک عید بندگی و یوم الله الاکبر، به شهروندان تهرانی گفت: امیدواریم طاعات و عبادات ما در ماه مبارک رمضان مورد پذیرش قرار گرفته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران سپس به بیان حسنات ماه‌های قمری پرداخت و افزود: در فرهنگ دینی، ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه پیامبر و ماه رمضان ماه مردم شناخته می‌شود و ماهیت ماه رمضان به گونه‌ای رقم زده شده است که پس از پایان یافتن این ماه، تحولی در نگرش و رفتار مؤمنین ایجاد شود و ما نواقص و ناهنجاری‌های اخلاقی و رفتاری خود را مجدداً تکرار نکنیم.

وی عید فطر را به معنای بازگشت انسان‌ها به فطرت پاک خود و عبور از انحرافات، بداخلاقی‌ها و ضایع کردن حقوق خود و دیگر انسان‌هاست برشمرد و ادامه داد: اگر پس از عید فطر نگاه ما به یکدیگر انسانی‌تر گردید، به معنای تأثیر گذاری ماه رمضان بر رفتار ماست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به گذراندن سی امین سالگرد رحلت امام راحل و انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی تاکید کرد: همانگونه که در همه امور افراط و تفریط و تندروی و کندروی، مذموم و ناپسند است، در تعامل و رابطه با رهبر انقلاب نیز اعتدال و میانه روی بر افراط و تفریط ترجیح دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی، شاهد تقدیس و تملق و غلو در مورد رهبری امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای از سوی جریانات تندرو بوده ایم و در برابر جریاناتی نیز بر اساس منافع خود، به دنبال تضعیف و تخریب و تصغیر جایگاه ولایت فقیه و رهبری نظام بوده اند که نتیجه عملکرد هر دو این جریانات که در جناح‌های راست و چپ، متغیر بوده است، به زیان منافع ملی و برخلاف موازین اسلامی و علمی بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: باید بپذیریم که بهترین شکل ارتباط رهبری نظام با مردم، در واقع بینی، انصاف و در نظر گرفتن مصالح جامعه تحقق می‌یابد، نه تقدیس و غلو رهبری موجب تعمیق و تقویت رابطه می‌شود و نه تخریب و تضعیف ولایت فقیه موجب تقویت ایران می‌گردد.

هاشمی افزود: ولی فقیه نیز مانند هر انسان دیگری است و اگرچه دانش فردی، مشاوره و بررسی‌های کارشناسی و لطف الهی موجب کاهش اشتباهات او می‌شود، اما در آموزه‌های دینی هیچ حاکمی خود را نباید بری از خطا و اشتباه بداند و به همین دلیل هم امام راحل و هم رهبر انقلاب، در مواردی به اشتباهات خود اشاره و از خداوند و مردم تقاضای بخشش کرده اند که این الگویی برای همه مسئولین ما جهت خطا پذیر دانستن خود و تأمل و تعمق بیشتر در تصمیمات است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تاکید کرد: در این شرایط سخت و دشوار برای کشور و تشدید تهدیدهای خارجی، شاهد هستیم که رسانه‌های بیگانه وابسته به دولت‌های و جریانات خاص خارج از کشور، تمرکز خود را بر تخریب رهبری و انتشار شایعات و مطالب مغرضانه و غیرمستند یا تحریف تاریخ انقلاب با هدف منتسب کردن همه اشتباهات و مشکلات به عملکرد رهبری قرار داده اند که این مطالب، هم غیرمنصفانه وهم به زیان منافع و قدرت ملی است.

وی گفت: باید بدانیم که مصلحت کشور در کاهش اختلافات و تنش‌ها در داخل کشور و افزایش وحدت، همدلی و خدمت رسانی به مردم است و از این رو تقویت همه دستگاه‌ها و مسئولان کشور در جهت خدمت به ایران و مردم، می‌تواند موجب بهبود وضعیت جامعه و کاهش نارضایتی‌های موجود از شرایط اقتصادی و مدیریتی کشور باشد.

هاشمی خاطرنشان کرد: رعایت انصاف، اعتدال، صداقت و مصالح کشور در روایات تاریخ و انتقاد از مسئولان، موجب جلوگیری از افتادن جامعه از دام افراط به تفریط خواهد شد بر همین اساس وی از همه اصحاب رسانه و کارشناسان و نخبگان خواست که با نقد سازنده و ارائه نقطه نظرات ارزنده خود مسئولان را در مسیر خدمت بهتر به مردم یاری دهند.

منبع : خبرگزاری مهر