کد مطلب: 133853
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش در حالی در فضای مجازی می چرخد که هیچ کس در وزارتخانه آن را تایید نمی کند اما منابع موثق در هیئت دولت آن را تایید می کنند.
 
به گزارش ایران خبر، از صبح امروز اخبار استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی می چرخد. استعفایی که گفته می‌شود در آخرین جلسه هیئت دولت تقدیم رئیس جمهور شده است. این در حالی است که در وزارت آموزش و پرورش از روابط عمومی، معاونین تا مشاوران ایشان خبر را تأیید نمی‌کنند و حتی برخی نیز اظهار بی اطلاعی می‌کنند و برخی ترجیح می‌دهند آن را نه تأیید و نه تکذیب کنند. یکی در فضای مجازی دلیل استعفا را به نتیجه نرسیدن وزیر آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی برای اصلاح حقوق دانشجو معلمان و وضعیت آنها و معیشت فرهنگیان ذکر می‌کند و دیگری به نقل از منبع مطلع دلیل این استعفا را نارضایتی رئیس دولت از عملکرد وی می‌داند و دیگری دلایل سیاسی را ذکر می‌کند. حتی عده‌ای دلیل این استعفا را ثبت نام در انتخابات دور بعدی مجلس شورای اسلامی ذکر کرده اند.
اینها همه در حالی است که آخرین توئیت وزیر آموزش و پرورش مربوط به ۱۶ خرداد است که درباره آخرین وضعیت اصلاح حقوق دانشجو معلمان نوشت: «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه‌ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان اداری و استخدامی موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم به زودی نتیجه مورد نظر به دست آید.»
یک منبع آگاه در آموزش و پرورش از عدم اطلاع رئیس دانشگاه فرهنگیان از گمانه زنی‌ها برای به نتیجه نرسیدن وضعیت دانشجو معلمان خبر داد و این استعفا را تکذیب کرد.
منبع موثق دیگری در وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با مهر این خبر را به نقل از منبع آگاهی در هیئت دولت تأیید کرد و علت آن را از سوی وزیر آموزش و پرورش دلایل شخصی و عدم حمایت دولت از اجرای طرح رتبه بندی معلمان ذکر کرد.
امیرعلی نعمت الهی رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی که مطلع‌ترین فرد وزارتخانه در این زمینه است، نیز پاسخگوی تماس‌های تلفنی خود نیست. همین عدم پاسخگویی این گمانه را تشدید می‌کند چرا که در صورت کذب بودن خبر از پایه و اساس وی اولین نفری بود که بنا به تجربه در گفتگو با رسانه‌ها آن را تکذیب می‌کرد.
هرچند به نظر می‌رسد وزیر آموزش و پرورش که دو بار تا پای استیضاح رفته است و برای گذر از طرح نشدن استیضاح تلاش خود را برای اقناع مجلس به کار برد، دلایل مشخصی برای استعفا نداشته باشد، با اینهمه باید منتظر روزهای آتی بود تا ابعاد مطرح شدن خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش بیشتر مشخص شود.
 
منبع : خبرگزاری مهر