کد مطلب: 133604
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی هفته جاری در اغلب نقاط کشور، افزایش نسبی دما رخ می‌دهد و دمای هوا در اهواز تا روز چهارشنبه به ۴۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: طی امروز برای استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی همچنین سمنان، بخش‌هایی از گلستان و ارتفاعات شمال شرق تهران، رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و برای بخش‌هایی از اصفهان، یزد و شمال فارس، بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: فردا (یکشنبه) در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، شمال فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌هایی از کرمان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

به گفته وی، طی سه روز آینده برای برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور و روز دوشنبه برای استان هرمزگان، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی شده و طی هفته جاری در اغلب نقاط کشور، افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

هوای تهران امروز کمی ابری، بعدازظهر وزش باد با احتمال وزش باد شدید، امشب صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۲۹ درجه اعلام شده که تا روز چهارشنبه به ۳۵ درجه نیز افزایش خواهد یافت.

بیشترین دمای هوای اهواز امروز ۴۳ درجه سانتیگراد اعلام شده که تا روز چهارشنبه به ۴۷ درجه نیز خواهد رسید.

منبع : خبرگزاری مهر