کد مطلب: 133602
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد وقوع تگرگ طی امروز و فردا (۱۱ و ۱۲ خرداد) خبرداد.
 

به گزارش ایران خبر، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «امروز (۱۱ خرداد) در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال سمنان، ارتفاعات شمال شرق استان تهران و شرق چهارمحال و بختیاری و فردا (۱۲ خرداد) در شمال خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال فارس، شمال کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان بویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب، رگبار باران همراه با رعد وبرق و وزش بادشدید موقتی، در مناطق مستعد وقوع تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

طی هفته جاری روند افزایش دما برای اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. در نیمه شمالی کشور روند افزایش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه و نیمه جنوبی کشور روند افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه رخ خواهد داد.

طی سه روز آینده در جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می شود. دوشنبه (۱۳ خرداد) خیزش گرد و خاک در زابل دور از انتظار نیست.

به گزارش ایران خبر، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای اعلام کرد: « امروز (۱۱ خرداد) در نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال غرب سمنان و فردا (۱۲ خرداد) در شمال فارس و شمال چهارمحال و بختیاری به سبب بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی،سیلابی شدن ناگهانی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌ویژه در مناطق کوهپایه‌ای و کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

از این رو به هموطنان توصیه می‌شود از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.»

منبع : خبرگزاری ايسنا