کد مطلب: 133119
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترویج فرهنگ انس با قرآن را وظیفه الهی، اسلامی، انقلابی و سازمانی توصیف کرد و گفت: تعالیم و آموزه‌های قرآنی پشتوانه سلامت، پیشرفت، اقتدار و اوج‌گیری نیروهای مسلح در عرصه‌های مأموریتی است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست با مسئولان و دست‌اندرکاران امور قرآنی این ستاد، با تاکید بر اینکه هدف از بعثت انبیا و پیامبران الهی، آشنا کردن مردم با عبودیت و شناخت خداوند و طریق و سبک زندگی مطلوب فردی و اجتماعی و حیات طیبه است، اظهار کرد: قرآن کریم صادق‌ترین گفتار، رساترین موعظه و برنامه کامل برای هدایت بشر به سوی سعادت و درمان هر دردی است و عمل به قرآن رشته ارتباط انسان با خداوند را محکم و ناگسستنی می‌سازد.

وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند.

باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است.

وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

باقری قرآن را دروازه علم‌آموزی و هدایتگر بشریت برای عبور از موانع، چالش‌ها و سختی‌های فراروی سعادت و رستگاری جوامع توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت تعمق در قرآن و مذموم بودن تفسیر به رأی آیات آن یادآور شد: مشکلات امروز جوامع و کشورهای اسلامی عدم عمل به قرآن است و شکل‌گیری فتنه گروه‌های تکفیری و پدید آمدن داعش در حقیقت ناشی از قشری‌نگری و تفسیر به رأی قرآن کریم توسط دشمنان اسلام ناب و انسان‌های شقی و منحرف است.

وی توجه به قرآن و معارف قرآنی در نیروهای مسلح را امری مهم و در زمره اولویت‌های دائمی و مستمر مجموعه سازمان‌ها و نیروهای مدافع انقلاب و کشور محسوب و تاکید کرد: فراگیری و ارتباط ظاهری با قرآن، دریچه‌ای به سوی عمل به قرآن و تدبر در قرآن است؛ لذا انس با قرآن و حرکت در مدار و مسیر آن و تلاش در ترویج و عینیت بخشیدن به معارف قرآنی در نیروهای مسلح بایستی روز به روز توسعه یابد تا نسل جدید نیروهای مسلح مطابق با معیارهای قرآن تربیت شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با قدردانی از همت و تلاش مربیان و اساتید قرآنی ستاد کل نیروهای مسلح و تاکید بر اینکه عزیزان باید خود نمونه و الگوی کارکنان در انس با قرآن و عمل به آن باشند، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که در سایه‌سار یک نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و در چنین فضا و محیطی با مدیریت و برنامه‌ریزی هوشمندانه و عالمانه و اخلاص و توکل به خدا و آموزه‌های قرآنی باید راه‌ها و روش‌های جذب به قرآن در نیروهای مسلح، توسعه یابد و ترغیب به صوت خوش، داستان‌های قرآنی، فهم عمیق قرآن و پیوند دادن تاریخ و جغرافیای امروز جهان اسلام و ایران اسلامی و بلکه جامعه بشریت با حقایق و درس‌های قرآنی، حرکت به سمت رفتار قرآنی را تعمیق بخشید.

باقری در پایان ترویج فرهنگ انس با قرآن را یک وظیفه الهی، اسلامی، انقلابی، ملی و سازمانی برای نیروهای مسلح توصیف و تاکید کرد: تعالیم و آموزه‌های قرآنی پشتوانه سلامت، پیشرفت و اقتدار و اوج‌گیری نیروهای مسلح در عرصه‌های ماموریتی است؛ لذا فرماندهان و سازمان‌های نیروهای مسلح باید تولید نسل قرآنی و ولایی را با فراهم‌سازی ظرفیت‌ها و بسترهای لازم مورد اهتمام مضاعف قرار داده و توصیه‌های مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در این راستا را نصب‌العین خود قرار دهند.

منبع : خبرگزاری ايسنا