کد مطلب: 132848
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
امام جمعه موقت تهران گفت: جامعه انقلابی باید آراسته به احسان باشد. باید دست یکدیگر را بگیریم و عصای دست یکدیگر در تأمین نیازهای اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشیم.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: جامعه انقلابی باید آراسته به احسان باشد باید دست یکدیگر را بگیریم و عصای دست یکدیگر در تأمین نیازهای اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشیم.
وی ادامه داد: باید به یاری یکدیگر بشتابیم. یک جامعه اهل پرخاش و ستیزه جو در تراز قرآن نیست، روح دین احسان به بندگان خدا و خدمت به انسان‌ها است.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به برخورد حضورت یوسف با مخالفان خود، گفت: آقایان و خانم‌ها احترام همدیگر را حفظ کنید چرا گاهی اوقات لحن انتقادات ما استهزا است.
حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به ماجرای انتخاب حضرت یوسف به عنوان عزیز مصر، گفت: ما چگونه مسئولین را انتخاب می‌کنیم؛ اگر انتخاب درست بود ثمرات ارزشمندی دارد. شایسته سالاری شعار قرآن است. شایسته سالاری روح دین و فلسفه امامت است.
وی تأکید کرد: یکی از آسیب‌های بروکراسی عدم تفویض اختیار است. پادشاه مصر وقتی حضرت یوسف را انتخاب کرد تفویض اختیار کرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: توصیه رهبر انقلاب به این است که اولاً جوانان با انگیزه و پر کار انتخاب کنید و بعد از آن اختیارات را به آنها تفویض کرده و نظارت و پیگیری داشته باشید تفویض اختیار به معنای عدم نظارت نیست اگر به کسی مسئولیتی دادیم باید پاسخگو باشیم، لذا باید نظارت کامل وجود داشته باشد.
حجت الاسلام ابوترابی‌فرد تأکید کرد: اگر این گونه عمل کنیم به سرعت همانگونه که مشکلات ایران در زمان دفاع مقدس حل شد مشکلات اجتماعی اقتصادی و فرهنگی امروز نیز حل خواهد شد.
ادامه دارد…
 
منبع : خبرگزاری مهر