کد مطلب: 132732
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید اخیر خود از منطقه 3 پایتخت نسبت به وضعیت خطرناک بروز سیل در این منطقه هشدار داد.
 
به گزارش ایران خبر،  زهرا نژادبهرام افزود: ساخت مرکز خرید میرداماد در مسیل و بیمارستان تخصصی مفید در مسیر بیرون زدگی آب از جمله خطرات این منطقه است.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به محل ساخت بیمارستان مفید و مجتمع خرید میرداماد گفت: این کاربری در مقیاس شهری و ملی فعالیت داشته و بروز اختلال در روند فعالیت آن می تواند خسارت های جبران ناپذیری همراه بیاورد.
وی با اشاره به ساخت مرکز تجاری میرداماد روی مسیل بیان کرد: این تخلف از این منظر می بایست مورد بررسی قرار گیرد که طبق بررسی های میدانی، ارتفاع مسیل در زیر سازه ساخته شده، حداکثر یک متر است.
به گفته نژادبهرام طبق قانون هر گونه ساخت و ساز در بستر رودخانه ها و مسیل ها تخلف است.
عضو شورای شهر تهران افزود: این مسیل از نظر لایروبی دارای وضع مناسبی است و کارگران شهرداری در ماه های اخیر اقدام به جمع آوری زباله ها از داخل آن کرده اند اما اقدامات شهرداری منطقه 3 در خصوص لایروبی مسیل کافی نیست.
نژادبهرام ادامه داد: براساس بررسی های میدانی، ارتفاع مسیل در نقاطی که پل روی آن احداث شده است بسیار کاهش می یابد و با شدت یافتن جریان سیلاب، به احتمال زیاد مسیر پل های عبوری قطع و آب وارد معابر شهری می شود./ایرنا

منبع : ایران آنلاین