کد مطلب: 132300
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
رئیس کمیته اقتصاد شورای شهر تهران گفت: با وجود بدهی ۶۹ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران؛ ساخت خطوط ۶ و۷ مترو برپایی راسته‌های فرهنگی، اتمام پروژه‌های عمرانی ضرورت داربه سرانجام خواهد رسید.
 

به گزارش ایران خبر، همزمان با تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران تکمیل پروژه‌های اولویت دار و نیمه تمام تهران نیز به عنوان یکی از اقدامات مهم در این برنامه و نیز بودجه سال ۹۸ مطرح شد. موضوعی که هم اکنون در سطح شهر از سوی مدیریت شهری دنبال می‌شود.

در همین ارتباط سید محمود میر لوحی رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: مدیریت شهری علاوه بر اقداماتی که لازمه اداره شهر و رفت و روب روزانه است تلاش وافری در جهت تکمیل و اتمام پروژه‌های اولویت دار شهر تهران دارد.

وی ادامه داد: این در حالی است که رقم بدهی‌های شهرداری تهران بر اساس آخرین گزارش بالغ بر ۶۹ هزار میلیارد تومان بوده و همچنین ۳۵ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در شهر تهران باقی مانده است.

به گفته میرلوحی پروژه‌هایی نظیر تکمیل زیر گذرها و پل‌های سطح شهر به مانند بزرگراه شهید رستگاری و شهید بروجردی یا پل گیشا، شهر آفتاب، هزار و یک شهر، پایانه شرق و نیز خطوط ۶ و ۷ از جمله پروژه‌های اولویت دار و نیمه تمام تهران هستند که باید هر چه زودتر به سرانجام برسند.

عضو شورای شهر تهران گفت: با این حجم از بدهی که بخشی از آن هم ارزی بوده و امروز به سبب شرایط ارزی بار سنگینی بر مدیریت شهری وارد آورده تنها با یک مدیریت مبتنی بر عقل گرایی است که می‌توان به اتمام پروژه‌های نیمه تمام نیز اندیشید.

میر لوحی در ادامه تصریح کرد: بر اساس همین مدیریت مبتنی بر عقل گرایی و شفافیت بخشی برنامه ریزی کرده ایم که بتوانیم خطوط ۶ و ۷ مترو را در سال ۹۸ به سرانجام برسانیم و در هر فصل بخشی از آن را وارد مدار مسافر گیری کنیم. خرید واگن نیز همچنان جز اولویت‌های اول ما است و این موضوع را نیز در سال ۹۸ به طور جد دنبال می‌کنیم.

رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا خاطر نشان ساخت: برپایی ۶ راسته فرهنگی در سطح شهر و نیز تکمیل پروژه‌های ضرورت دار عمرانی نظیر پل گیشا و تکمیل بزرگراه شهید رستگاری که نقش مهمی در انتقال ترافیک جنوب خواهد داشت و بزرگراه شهید شوشتری را به آزادگام متصل خواهد کرد در دستور کار قرار دارد.

میر لوحی همچنین یاد آور شد: در کنار همه ی این موارد حفظ و توسعه باغات نیز همچنان جز اولویت‌های ما خواهد بود و ما بخشی از منابع را برای حفظ باغات نگاه داشته ایم و امروز در سطح مناطق شما می‌بینید که به جای تاراج و نابودی باغات شهرداری سعی در حفظ باغات دارند و در این کار هم موفق بوده اند.

وی ادامه داد: امروز رویکردهای مدیریت شهری تغییر یافته و ما به فکر کارهای حجیم نیستیم ولی به دنبال انجام اقدامات اثر گذار در زندگی شهروندان هستیم.

منبع : خبرگزاری مهر