آخرین وضعیت جوی کشور

خبرگزاری ايسنا , 7 ارديبهشت 1398 ساعت 10:20

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (9 اردیبشهت)، در برخی مناطق جنوب، غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، گفت: فردا شدت بارش در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.


به گزارش ایران خبر، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در ساعات بعدازظهر امروز (شنبه هفتم اردیبهشت)، برای مناطقی از جنوب غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین گفت: فردا (یکشنبه هشتم اردیبهشت)، در برخی مناطق جنوب، غرب، جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

از دوشنبه تا چهارشنبه بارش متناوب در استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این شرایط را از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه در مرکز شرق و شمال شرق کشور شاهد خواهیم بود، ادامه داد: از بعدازظهر دوشنبه (۹ اردیبهشت) تا روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت)، به طور متناوب برای استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه در منطقه زابل وزش باد شدید تا ظهر امروز یکشنبه هفتم اردیبهشت تداوم دارد، اظهار کرد: طی سه روز آینده در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و شرق دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت آب و هوای پایتخت طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری، همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دما ۲۱ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین پس‌فردا (دوشنبه ۹ اردیبهشت)، هوای تهران صاف و در بعضی ساعات با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۲۴ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.


کد مطلب: 131845

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/131845/آخرین-وضعیت-جوی-کشور

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir