کد مطلب: 130620
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا گفت: با تدابیری که از قبل اندیشیده شده در تمامی مناطق سیل‌زده خصوصا ایلام و لرستان قطعی 100 درصدی ارتباطی نداشته‌ایم و حداقل یک لایه ارتباطی برقرار بوده است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار "احمد دولتخواه" در خصوص وضعیت فعلی زیرساخت‌های ارتباطی در پی وقوع سیل در شمال و غرب کشور، اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی فاوا ناجا تمامی سامانه‌ها و شبکه‌ها از ابتدا در برابر هرگونه رخدادی مقاوم‌سازی شده‌اند، بنابراین در سیل اخیر هیچ‌گونه مشکلی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی تمامی موارد در گذشته، با وقوع سیل در گلستان، مازندران و استان‌های غربی کشور قطعی سامانه‌ نداشته‌ایم.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا درباره زیرساخت‌های ارتباطی در غرب کشور خصوصاً ایلام و لرستان، توضیح داد: خوشبختانه با تدابیری که از قبل اندیشیده شده در تمامی مناطق سیل‌زده خصوصاً ایلام و لرستان قطعی ۱۰۰ درصدی نداشتیم و حداقل یک لایه ارتباطی برقرار بوده است.

سردار دولتخواه گفت: فاوا نه تنها نیروی انتظامی بلکه تمامی نیروهای مسلح و حتی سازمان مدیریت بحران را هم پشتیبانی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا با تاکید بر اینکه طراحی‌ها باید مهندسی باشد، عنوان کرد: باید نقاطی که دچار آسیب‌دیده‌گی می‌شوند را بروزرسانی کرد؛ باتوجه به برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های قبلی برای پیشگیری از اتفاقات باید برای آینده نیز تمهیدات جدید و بروز اندیشیده شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا