کد مطلب: 130431
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، آخرین وضعیت آب و هوا طی سه روز آینده را اعلام کرد و از ورود سامانه بارشی در شمال غرب و جنوب غرب سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروز، شنبه، دهم فروردین با ورود سامانه بارشی در شمال غرب و جنوب غرب سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود گفت: به تدریج از بعد از ظهر شنبه بر مقدار بارش در این مناطق افزوده خواهد شد.

وی افزود: روزهای یکشنبه، یازدهم و دوشنبه، دوازدهم فروردین ماه نیز بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی به شکل رگبار و رعد و برق شدت یافته و موجب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و سیلابی شدن آنها می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در این مدت ریزش تگرگ در برخی مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوب غرب دور از انتظار نیست عنوان کرد: همچنین از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه با توجه به افزایش مقدار بارش در بخش هایی از مرکز کشور و همچنین دامنه های جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان نیز آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن آنها پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: روز دوشنبه بارش در سواحل غربی دریای خزر نیز موجب آبگرفتگی معابر در برخی مناطق گیلان خواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به گستردگی فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور و همچنین در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد گفت: طی سه روز آینده بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر البرز مرکزی، شمال غرب و همچنین زاگرس مرکزی به شکل برف بوده که می تواند موجب اختلال در تردد جاده ای این مناطق شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از بعد از ظهر شنبه تا روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین یکشنبه و دوشنبه مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس و مناطق مرکزی و غربی دریای خزر مواج است.

وی آب و هوای پایتخت را نیز طی سه روز آینده پیش‌بینی کرد و گفت: هوای تهران در روز جاری ابری و در بعضی ساعات با بارش باران همراه است؛ کمترین دما ۸ و بیشترین میزان آن ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین روز یکشنبه یازدهم فروردین آسمان تهران ابری همراه با بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید است و دما بین ۹ تا ۱۴ درجه سانتی گراد متغیر است. در روز دوشنبه دوازدهم فروردین نیز تهران ابری همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه بوده و دما در کمترین حالت ۱۱ درجه و در بیشترین حالت به ۱۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

منبع : خبرگزاری ايسنا