آماده باش کامل شهرداری‌ها و بسیج منابع و امکانات در مسیل‌ها و روددره‌ها

خبرگزاری ايسنا , 6 فروردين 1398 ساعت 18:20

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بر آماده باش کامل شهرداران مناطق و نواحی شهرها و بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات به ویژه در مناطق با خطر پذیری بالا از جمله مسیل ها و روددره ها تاکید کرد.


به گزارش ایران خبر، مهدی جمالی نژاد که در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان لرستان سخن می‌گفت، افزود: با توجه به وضعیت جوی کشور ضرورت دارد شهرداری‌ها و سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی و واحدهای مدیریت بحران آنها آماده مقابله با وقوع سیل و آب گرفتگی بویژه در مناطقی از شهر که احتمال وقوع سیل و آب گرفتگی می‌رود، باشند.

وی افزود: پس از بروز بحران، شهرداری‌های محل وقوع می‌بایستی با فوریت هماهنگی لازم را برای بازگشایی مسیل ها با بسیج تمامی امکانات موجود به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و یا تخلیه آب منازل و اماکن عمومی به کار گیرند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با توجه به حضور مسافران نوروزی در تمامی شهرهای کشور و احتمال وقوع پدیده‌هایی نظیر رگبار سیل آسا، تگرگ، وزش باد شدید، کاهش دما، جاری شدن سیل و آب گرفتگی، تاکید کرد: ضرورت دارد شهرداری‌ها توجه ویژه ای به مسافران نوروزی داشته باشد و در هنگام وقوع حوادث آنها را به نقاط امن راهنمایی نمایند و برای اطلاع رسانی دقیق و سریع به شهروندان و مسافران نوروزی برنامه ریزی نمایند.

جمالی نژاد همچنین بر انجام اقدامات پیشگیرانه و آمادگی و پایش و نظارت مستمر ستاد مدیریت بحران شهر و سایر سازمانهای خدمات رسان به ویژه سازمان آتش نشانی تاکید و اظهار کرد: دستورالعمل‌های ابلاغی در زمینه مدیریت بحران و دستورالعمل خدمات سفرهای نوروزی سال ۹۸ باید بطور کامل توسط شهرداری‌ها اجرا شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداران و معاونین، مدیران و رؤسای سازمان‌های ذیربط شهرداری می‌بایستی حضور مؤثر و مداوم در محل کار داشته باشند، اضافه کرد: از شهرداری‌ها خواسته شده در هماهنگی با سایر دستگاه‌های مرتبط، برنامه ریزی های لازم را برای اسکان موقت و اضطراری انجام دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین از اقدامات شبانه روزی مدیریت بحران در استان لرستان و سایراستانها و فعالیت‌های صورت گرفته توسط شهرداری‌ها و دهیاریها قدردانی کرد و گفت: لازم است این اقدامات و آمادگی تا خاتمه تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.

جمالی نژاد همچنین گفت: با توجه به ادامه بارش‌ها در برخی استان‌ها، استان‌های همجوار آنها باید آمادگی کمک رسانی به مناطق حادثه دیده را داشته باشند و برای این امر طرح‌های کاربردی به منظور اجرا داشته باشند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور، شایان ذکر است جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور طی روزهای اخیر از مناطق سیل زده استان‌های گلستان و خراسان شمالی و همچنین لرستان بازدید نموده است.


کد مطلب: 130270

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/130270/آماده-باش-کامل-شهرداری-ها-بسیج-منابع-امکانات-مسیل-ها-روددره-ها

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir