کد مطلب: 130213
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتمال تکرار سیل و آبگرفتگی در شیراز وجود دارد، از مردم خواست هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
 
به گزارش ایران خبر، بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: با توجه به اینکه امشب شدت بارندگی در شیراز همانند صبح امروز است، هواشناسی هشدار داده که احتمال تکرار سیل و آبگرفتگی وجود دارد و انتظار می‌رود مردم به این هشدارها توجه کنند.

وی افزود: متأسفانه بخش‌های زیادی از شیراز دچار آبگرفتگی شده و این آبگرفتگی به بازار وکیل، بافت تاریخی و بلوار هفت تنان نیز سرایت کرده و لازم است شهروندان و مسافرین آمادگی لازم را در قبال احتمال تکرار سیل داشته باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین گفت که هلال احمر و استانداری مکان‌هایی را برای اسکان آسیب دیدگان زلزله تدارک دیده‌اند و اقدام به خارج کردن خودروهای آسیب‌دیده در مسیرهای سیلابی کردند.

پارسایی خاطرنشان کرد: چنین اتفاقاتی در هر شهری از کشور تأسف برانگیز است و در شیراز به عنوان شهر میزبان گردشگران نوروزی تأسف بارتر است. این اتفاق چند دهه گذشته هم در شیراز رخ داده بود اما مسئولین نسبت به آن بی تفاوت بودند.

وی در پایان ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان سیل شیراز و همدردی با آنها، اضافه کرد: بخشی از این اتفاق به دلیل سو تدبیر مدیریت در چند دهه گذشته بوده که من به سهم خود از آن عذرخواهی می‌کنم.

منبع : خبرگزاری ايسنا