کد مطلب: 130158
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴
فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش گفت: در راستای امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده، تجهیزات امدادی و پشتیبانی یگان‌های ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در این مناطق مستقر شده‌اند.
 

به گزارش ایران خبر، امیر دریادار دوم سید عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش که از سوی فرمانده نیروی دریایی برای ارزیابی وضعیت و هدایت نیروهای اعزامی به استان سیل‌زده گلستان اعزام شده است، اقدامات صورت گرفته و در حال اقدام را تشریح کرد.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش گفت: در روز گذشته ما دو فروند بالگرد با تجهیزات امداد و نجات انفرادی، تیم عملیات ویژه به همراه قایق‌های "جی می نی" و کلیه وسایل امداد و نجات دریایی و انفرادی و چهار تیم غواص با تجهیزات کامل را در راستای امداد انفرادی به مناطق سیل زده استان گرگان اعزام کرده ایم.

وی با بیان اینکه خواروبار، خوراک و پوشاک مورد نیاز مردم به مناطق سیل زده ارسال و ترابری شده است، تاکید کرد: سامانه کامل پزشکی با بیمارستان صحرایی از فردا در گرگان مستقر خواهد شد.

امیر دریادار دوم طاهری تصریح کرد: سامانه پخت و پز صحرایی برای تأمین غذای گرم سیل زدگان نیز از فردا در منطقه سیل زده گلستان دایر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین و عمده نیازها برای مردم سیل زده گلستان قایق‌های "جی می نی" و تیم امداد و نجات دریایی است، خاطرنشان کرد: قایق‌های بادی در عمق کم می‌توانند مردم را جا به جا کنند و این تیم عملیات ویژه ما برای تجهیزات امدادرسانی انفرادی در شرایط اضطراری است.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: با توجه به محوریت ناوگان شمال و استقرار آن در استان‌های گیلان و مازندران، این ناوگان، امکانات و شرایط موجود برای امداد رسانی در شرایط و موقعیت‌های اضطراری احتمالی در این دو استان یاد شده را نیز دارد.

امیر دریادار دوم طاهری گفت: مناطق جنوبی و سامانه پشتیبانی مرکز در سیرجان نیز کمک‌هایی را برای استان گلستان راهی کرده‌اند که در روزهای آتی خواهد رسید.

منبع : خبرگزاری مهر