کد مطلب: 129763
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
وزیر کشور گفت: به پلیس و ناجا تاکید کردیم که با متخلفان در ایام عید رحم نداشته باشند و اگر مواردی از خلاف دیده شود که نیروی انتظامی از آن گذشت کند و یا نادیده بگیرد، قطعاً با پلیس برخورد دیگری خواهیم داشت.
 
 به گزارش ایران خبر، رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه‌ها که با حضور وزیر راه و شهرسازی و نماینده برخی از دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد: امروز جلسه‌ای  مشترک میان شورای عالی ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌ها برگزار شد که در این جلسه وزیر راه و شهرسازی و همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع از جمله ناجا نیز  حضور داشتند. دستگاه‌های مربوطه از یک ماه گذشته برنامه‌های خود را ابلاغ کرده بودند و پیگیر هستند و این جلسه که برگزار شد مروری بر برنامه‌ها و اقدامات بود که اگر توصیه‌هایی نیز لازم است در این جلسه بر روی آن تأکید شود.
وی ادامه داد: برنامه‌ها بسیار مناسب بود و در اینجا مقرر شد که همه دستگاه‌ها به ویژه وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها پای کار بیایند و مانند این جلسه باید در استان‌ها تشکیل شود و آنها مسئولیت دارند که در شوراهای تامین و کمیسیون‌های ترافیک و ایمنی راه‌ها این موضوع را مطرح و پیگیری کنند. در اینجا نیز مطرح شد که هر یک از استان ها و هر کدام از دستگاه‌های اجرایی در حوزه خودشان اگر نسبت به سال قبل موفقیت داشته باشند مورد تشویق قرار بگیرند و هر کدام که موفق نبودند بازخواست شوند.
وزیر کشور تصریح کرد: بنده  به پلیس و ناجا تاکید کردم که به متخلفان در این ایام عید رحم نداشته باشند. این کلمه را به کار می‌برم زیرا در این ایام مردم با خانواده‌هایشان به سفر می روند و گاهی تخلف  می‌کنند و ممکن است که بخواهند بخشیده شوند که بخشیدنی در کار نخواهد بود زیرا هر نوع رحمی به متخلف  ظلم به مردمی است که می‌خواهند به سفر بروند و به آرامش برسند، بنابراین باید مواظب باشد.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با همه مردم برخورد خوب و مودبانه خواهد داشت تاکید کرد: این وظیفه ماست اما با متخلفین قطعاً برخورد جدی خواهد شد و ابلاغ کردیم که اگر مواردی از خلاف دیده شود که نیروی انتظامی از آن گذشت کند و یا نادیده بگیرد قطعاً با پلیس برخورد دیگری خواهیم داشت.
 رحمانی فضلی در ادامه گفت: اعلام کردیم که امسال نیروهای راهنمایی و رانندگی که موفق بوده‌اند از طرف وزارت کشور با مشوق‌های خوبی مواجه خواهند بود. همه انرژی، توان و ظرفیت دستگاه اجرایی را پای کار آوردیم اما محور اصلی همه این اقدامات خود مردم هستند؛ مردم باید بدانند بعد از یکسال  که می‌خواهند  با خانواده به تفریح بروند  نباید عجله و بی‌دقتی موجب شود که حادثه‌ای به وجود آید که موجب خسران برای خود و خانواده‌شان شود بنابراین امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و با رعایت کامل قوانین و مقررات و خونسردی از طرف مردم و رانندگان ایام عید بسیار خوبی داشته باشیم و همه با خوشحالی وارد ایام عید شوند و با خوشحالی نیز  سال ۹۸ را ادامه دهد.
منبع : خبرگزاری ايسنا