لاریجانی:

حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت‌بخشی شخصیت و هویت انسان است

خبرگزاری ايسنا , 19 اسفند 1397 ساعت 9:31

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتلائات بشر در روزگار ما بی‌توجهی به حفظ زبان و حرمت زبان است که آثار آن، افول شخصیت فرد و بهم ریختگی روابط اجتماعی است.


به گزارش ایران خبر، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت سالگرد شهادت امام علی نقی (ع)، گفت: حلول ماه رجب ماه خدا، ماه استغفار و ماه ورود به قرب الهی را به شما تبریک می‌گویم.
وی با قرائت حدیثی از پیامبر اسلام (ص) در فضیلت ماه رجب، گفت: چون ماه رجب فرا رسد فرشته‌ای از آسمان هفتم از آغاز شب تا صبح ندا سر دهد «خوشا به حال ذاکران و یادآوران خدا، خوشا به حال مطیعان.» خداوند می‌فرماید «من همنشین کسی هستم که همنشین من است و مطیع کسی هستم که مطیع من است. من بخشنده کسی هستم که تقاضای بخشش کند. این ماه، ماه من و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من است. پس هر کس در این ماه مرا بخواند اجابتش می‌کنم و هر کس از من چیزی طلب کند به او عطا کنم و هر کس از من طلب هدایت کند او را هدایت می‌کنم و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم. پس هر کس بدان چنگ زند به من رسید».
نماینده مردم قم در مجلس گفت: ریسمان وصول به حق در ید بندگان اوست که معرفت یابند و طی طریق کنند و خداوند وعده داده هر کس بدان تمسک جوید به حق رسد که کمالی بالاتر از این امر نیست. رسول الله در آغاز این ماه دعا می‌کرد «خدایا ماه رجب و شعبان را بر من مبارک قرار داده و ما را به ماه رمضان برسان و بر روزه‌داری و شب‌خیزی، حفظ زبان و پوشیدن چشم یاری ده و بهره ما را از آن فقط گرسنگی و تشنگی قرار مده»
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت‌بخشی شخصیت و هویت انسان است که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب است و از ابتلائات بشر در روزگار ما بی‌توجهی به حفظ زبان و حرمت زبان است که آثار آن، افول شخصیت فرد و بهم ریختگی روابط اجتماعی است مخصوصاً اگر در آن اهانتی به مسلمانی باشد که در حدیث قدسی از رسول‌الله (ص) نقل است که فرمود «خداوند فرمود هر کس به دوستدار من اهانتی کند به جنگ با من برخاسته است» و این دعای رسول‌الله رجبیون را در کنار بیداری شب به رعایت حقوق مهمی اشارت کرده که امید است راهنمای همه مسلمانان قرار گیرد.
لاریجانی ادامه داد: بعد از این دست منُ و دامنِ آن سرو بلند / خاصه اکنون که صبا مژده فروردین داد.


کد مطلب: 129448

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/129448/حفظ-زبان-پوشیدن-چشم-عناصر-صیانت-بخشی-شخصیت-هویت-انسان

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir