کد مطلب: 128358
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
هکرهای هندی پس از ایجاد اختلال در وب سایت های رسمی دولت پاکستان، این بار اعتراض خود را به حملات تروریستی پالواما، از طریق دستکاری در نتایج گوگل به نمایش گذاشتند.
 
به گزارش ایران خبر، هکرهای هندی نتایج گوگل را به نشانه اعتراض خود به حملات تروریستی در پالواما دستکاری کردند. با جستجوی عبارت انگلیسی" بهترین دستمال توالت جهان" در سایت گوگل، تمامی خبرهای مرتبط با حمله انتحاری روز 14 فوریه ظاهر شده و با کلیک کردن بر گزینه عکس ها در نوار جستجوی گوگل، به جای دستمال توالت تصویر سبز و سفید پرچم پاکستان  ظاهر می شود. در حال حاضر گوگل در خصوص اتفاق رخ داده هیچ پاسخی نداده است.

این اولین بار نیست که هکرها نتایج گوگل را  دستکاری کرده و در جهت منافع و مقاصد خود تغییر می دهند. حدود چند ماه پیش با جستجوی واژه احمق به زبان انگلیسی عکس دونالد ترامپ ظاهر می شد. در سال 2015 نیز با جستجوی عبارت "تبهکاران بزرگ" نام نارندا مودی نخست وزیر هند به نمایش در می آمد.

گفتنی است اوایل هفته و به دنبال حمله تروریستی مرگبار در ناحیه پالواما و کشته شدن 44 نفر از مقامات امنیتی هند توسط گروه تروریستی "جیش محمد" که گفته می شود از طرف پاکستان حمایت می شود، بسیاری از وب سایت های پاکستان از دسترس خارج شد. ضربه اصلی هکرها بر وب سایت رسمی وزارت خارجه این کشور متمرکز بود. این حمله که یکی از بدترین و بزرگترین حمله های سایبری در پاکستان بشمار می رود دسترسی بسیاری از مردم به وب سایت های رسمی این کشور از جمله ارتش را مختل کرد.

منبع : ایران آنلاین