کد مطلب: 127726
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شفاف سازی در همه امور موجب افزایش امید و بالا بردن سطح تاب آوری اجتماعی می شود.
 

به گزارش ایران خبر، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درسفر استانی به تبریز که همزمان با دهه مبارک فجر انجام شدف در جریان بازدید از مجموعه نیروگاه حرارتی تبریزوحضور در شورای هماهنگی رفاه این استان گفت: شفاف سازی در همه امور موجب افزایش امید و بالا بردن سطح تاب آوری اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: کارگران عزیز به عنوان مولدان اقتصادی کشور ازابتدای انقلاب تاکنون نشان دادند که در همه برهه های زمانی در جهت خودکفایی و استقلال اقتصادی پشتیبان و مدافع انقلاب اسلامی هستند.انقلاب اسلامی یکی از دگرگونی های مهم قرن بیستم است. آتش این انقلاب از دل مفاهیم و آموزه های دینی شعله ور شد.

وی حضور و بسیج توده های مختلف و همه اقشار مردم از مرفه ترین تا فقیر ترین در اعتصابات سراسری را از ویژگی های مهم انقلاب برشمرد و تصریح کرد: اسلام خواهی و اتحاد مردم به عنوان دو عامل اثر گذار نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت.

تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مطالبات شرکای اجتماعی از دیدگاه دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و افزود: نهاد دولت در کشوری موفق عمل کرده است که راه گفتمان و تعامل حاکمیت و مردم را باز کرده باشد. دولت دوازدهم به خصوص شخصیتی چون دکتر شریعتمداری گفتگوی اجتماعی بابخشهای مختلف، جوانگرایی، شفافیت، شایسته سالاری و گفتگوی مداوم با مردم در کنار تعامل با مجلس و سایر نهادهای حساس را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به بخشی از دستاوردهای صندوق بازنشستگی افزود: دریافت جایزه تعالی منابع انسانی، خروج کفش ملی از زیان دهی، افزایش تولید آپادانا سرام، راه اندازی شوراهای مشورتهای کانون ها، راه اندازی نظام پیشنهادات، برگزاری نشست های تخصصی و آموزشی پرداخت حقوق بازنشستگان پیش از هر ماه و نیز سفرهایی استانی متعدد برای رسیدگی به امور بازنشستگان از مهمترین دستاوردهای صندوق طی یکسال اخیر است.

وی از اقدامات اساسی برای اصلاح و تقویت بیمه تکمیلی درمان خبر داد و گفت: علاوه بر سقف تعهدات در قرارداد امسال به صورت ویژه از بیماران خاص حمایت کرده ایم.

تقی زاده همچنین از پیگیری اجرای ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری با هدف تجمیع ارائه خدمات خبر داد و افزود: در این ارتباط اصلاح ساختار بیمه تکمیلی فرایندهای ارائه خدمات، مدیریت منابع و کنترل هزینه ها، الکترونیکی کردن فرایندها، حمایت ویژه از بیماران و طرح بیمه اکمل در دستور کار قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر