کد مطلب: 127539
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در طول ده سال اخیر رشد خدمات ثبتی ۱۶۰ برابر شده است.
 

به گزارش ایران خبر، احمد تویسرکانی در نشست خبری با اشاره به رشد ۱۶۰برابری ارایه خدمات ثبتی در کشور گفت: بخشی از خدمات در طی این سالها به صورت تخصصی ارائه شده است.

وی در خصوص معوقات بانکی توضیح داد: در بازده ده ساله  بیش از ۳۷هزار میلیارد از معوقات بانکی واصل شده است.

وی افزود: بیش از ۲۲میلیون و ۷۷۱هزار سند در سیستم کاداستر صادر شده است. در کاداستر اراضی منابع طبیعی پیشرفت ما حدود ۱۸ درصد بوده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به راه اندازی شبکه شمیم گفت: ۲هزار گیرنده متحرک در این رابطه فعال هستند و صدور اسناد در قالب کاداستر انجام می شود

تویسرکانی با اشاره به تأسیس ۷۵ ساختمان سازمان ثبت اسناد گفت: امروز هم ۵ ساختمان از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

وی افزود: در این ده سال ۱۲هزار میلیارد درآمد در ازای خدمات ثبتی به خزانه دولت واریز شده است.

معاون رییس قوه قضاییه به حذف اوراق بهادار اشاره و تصریح کرد: علاوه براین مورد، حذف مراجعه حضوری مردم در برخی موارد و داده آمایی اسناد و اطلاعات از دیگر خدمات ارایه شده است.

تویسرکانی با لینک اینکه ۶۵۳ هزار شرکت در این ده‌سال به ثبت رسیده است گفت: شرکت های تجاری لازم است پلمب دفتر داشته باشند.در این سالها بیش از ۵ میلیون دفتر تجاری توسط سازمان پلمب شدند.

وی در خصوص دفاتر صوری در کشور گفت: با ‌توجه به سیاست های کلی، در راستای قوانین، خدماتی در رابطه با ثبت شرکت ها ارایه دادیم. زمینه نظارت بر فعالیت شرکت‌ها مشخص است، گاهی بانک ها تسهیلات تخصیص می دهند اما می ببیند شرکتی وجود ندارد، بانک‌ مرکزی وظیفه اعتبار سنجی شرکتها را بر عهده دارند. همچنین وزارت صمت هم وظیفه اعتبار سنجی دارد. ناجا هم وظیفه اعلام پیشنیه کیفری دارد و اگر اعلام شود، سازمان ثبت اسناد، شرکت را ثبت نمی‌کند.

وی ادامه داد: در بازه زمانی ده سال اخیر، ۴۱هزار و ۵۵ اختراع به ثبت رسیده است و بیش از ۱۶۴هزار برند و علامت تجاری هم ثبت شده است.

وی در خصوص شناسایی اموال وحید مظلومین و فرهاد زاهدی فر گفت: اسامی خودشان و وابستگانشان به سازمان ثبت اعلام شد و تمام اطلاعات اموال منقول و غیر منقول و اطلاعات نقل و انتقال املاک از سوی وکلایشان هم به دستگاه قضا ارایه شد.

منبع : خبرگزاری مهر