کد مطلب: 126646
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: یکی از طرح‌های ارجاعی به کمیسیون اموزش به عنوان کمیسیون فرعی طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها بود که در آن مقرر شده است اجتماعات در داخل دانشگاه‌های تابع قانون خاص خودشان باشد.
 
به گزارش ایران خبر، میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیته اعمال ماده ٢٣٤ در مورد تخلفات احتمالی در پذیرش دانشجویان در دانشگاه آزاد مشخص شدند. آقای دهمرده، خانم سعیدی، آقای احمدی لاشکی، آقای میرزاده، آقای زاهدی، آقای بیرانوند، آقای عباسی و آقای کوچکی نژاد انتخاب شدند.

وی افزود: دومین موضوع در خصوص قانون  استخدام حق التدریسان نهضت یار بود که پیشتر آن را تصویب کرده بودیم. قرار است دولت  آیین نامه مربوطه را بنویسد، مقرر شده بود برای نوشتن این آیین نامه دو نفر از اعضای کمیسیون حضور داشته باشند که آقایان بیرانوندی و محمدی در این خصوص انتخاب شدند.

میرزاده ادامه داد: همچنین گزارشی را از کمیته بودجه و آخرین وضعیت بودجه در جلسه امروز داشتیم، اعضای کمیسیون تلفیق کمیسیون آموزش نظرات دوستان را در خصوص بودجه شنیدند. موضوع بعدی در خصوص گزارشی از معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت صنعت بود، این گزارش در خصوص طرح تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه بود، در این طرح به دنبال این هستند که تسهیلاتی به دانشجویان و اساتید ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: به عنوان کمیته فرعی ٤ طرح به ما ارجاع شده بود، طرح الحاق دو ماده به قانون مجازات اسلامی؛ درمورد فرقه‌ها و گروه‌های انحرافی بود، از سوی کمیسیون پیشنهاد شد تبصره ٢ ماده ٥٠٠ مکرر آن ‌ حذف شود چرا که این تبصره در خصوص تشکیل کلاس‌ها برای رد این جریانات انحرافی بود، دوستان معتقد بودند برگزاری چنین کلاس‌هایی نیز می‌تواند موجب ایجاد یکسری تبلیغ جریانات دیگر انحرافی و سوء استفاده شود.

وی افزود: طرح دیگر طرح مبارزه با تبعیض نژادی و تنفر قومی بود، در ماده ١٤ به  صداوسیما، آموزش و پرورش، آموزش عالی، سازمان تبلیغات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت و درمان گفته شده بود که  تبلیغ یا تدریس مربوط به تبعیض نژادی و تنفر قومی نداشته باشند، مقرر شد در این خصوص ضمانت اجرایی برای متخلفین این موضوع از سوی کمیسیون حقوقی مشخص شود.

میرزاده اظهار کرد: طرح دیگر  طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها بود که در تبصره 3 ماده 3 آن مقرر شد که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در داخل دانشگاه در اجتماعات و راهپیمایی‌ها تابع قوانین مربوط به خودشان باشند. طرح چهارم طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری بود، ماده ٧ آن تصویب شد، این ماده بیان می کند شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی در کنار شورای امنیت ملی برای تعیین معیارهایی برای آموزش فرهنگی و علمی فعالیت کنند.

خبرنگار: پدرام خسروانی
دبیر: محمد نوراللهی

منبع : خبرگزاری ايسنا