کد مطلب: 126259
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: مرد 51 ساله ای بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خودرو در فضای بسته پارکینگ جان باخت.
 
مرگ در پارکینگ

سرهنگ پژمان قویمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نیمه شب گذشته خبر مرگ یک شهروند به پلیس اطلاع رسانی شد و ماموران کلانتری 16 شهرک مدنی در بیمارستان تامین اجتماعی حضور یافتند.
وی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته یک مرد میانسال برای تعمیر سیستم صوتی خودرو راهی پارکینگ منزل مسکونی می شود.

فرمانده انتظامی


فرمانده انتظامی شهرستان همدان بیان کرد: با توجه به تاخیر وی در پیوستن به جمع خانواده، اعضای خانواده به پارکینگ مراجعه کرده و با توده ای از دود در پارکینگ مواجه می شوند.
قویمی بیان کرد: فضای سرد پارکینگ موجب شده که این مرد اقدام به روشن نگهداشتن خودرو برای گرم شدن کند اما با توجه به پایین بودن کرکره پارکنیگ و شیشه های خودرو ، وی دچار مسمومیت می شود.

همدان

وی ادامه داد: این فرد توسط اعضای خانواده به بیمارستان آتیه منتقل می شود اما تلاش پزشکان برای نجات او بی نتیجه می ماند.
این مقام انتظامی ادامه داد: با این وجود تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد.
، مونوکسید کربن نام گازی بی ‌بو، بی‌ رنگ و بی‌ طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن تولید می شود.
هنگام وارد شدن این گاز به سیستم تنفسی فرد، بلافاصله با گلبول‌های قرمز خون ترکیب و موجب می‌شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد؛ این موضوع باعث خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط شده و شخص دچار بیهوشی می شود.
افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار بگیرند، ابتدا احساس خواب آلودگی کرده و در صورتی که هرچه سریع تر مکان را ترک یا هوای تازه را تنفس نکنند، دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌ شوند.
علائم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکم و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما است./ایرنا

منبع : ایران آنلاین