کد مطلب: 122635
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴
وزیر پیشین راه و شهرسازی گفت: با وجود اقدام های ضدرسانه در طرح اتهام های دروغ و سه بار استیضاح در مجلس، هیچ وقت به دلم هراسی وارد نشد و حتی یک پاپاسی به کسی امتیاز ندادم.
 
به گزارش ایران خبر، عباس آخوندی عصر شنبه در آیین تودیع و معارفه وزیر جدید راه و شهرسازی افزود: جریان ضدرسانه در 62 ماه خدمت در دولت دوازدهم طوری عمل کرد که نشان دهد وزیر و معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی به تفریح رفته اند.
وی افزود: عده ای در این مدت به هیچ اخلاق حرفه ای پایبند نبودند و این خبرگزاری ها جز انحراف افکار عمومی دستاورد دیگری برای مردم ایران نداشتند.
آخوندی بیان کرد: پس از استعفا، 176 نماینده مجلس از عملکرد 62 ماهه من قدردانی کردند اما عده ای این نمایندگان را زیر فشار قرار دادند.
«مبنای ورود من به وزارت راه و شهرسازی فقط اجرای طرح های عمرانی نبود؛ بلکه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، مبارزه با فساد، حاکمیت قانون و رقابت منصفانه بود اما جریان ضدرسانه در این 62 ماه همه تلاش خود را به کار برد که هیچ موفقیتی در این دولت و وزارت راه و شهرسازی بخوبی منعکس نشود».
وی اضافه کرد: چنان تبلیغ کردند که وزارت راه و شهرسازی در 62 ماه، فاقد هرگونه دستاوردی بود و همه مدیران در این مدت به خوشگذرانی رفته بودند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم معاون اول رییس جمهوری از عملکرد وزیر پیشین راه و شهرسازی قدردانی کرد و حکم وزارت «محمد اسلامی» را به وی اهدا کرد. 
معاون اول رییس جمهوری در این آیین گفت: بخش حمل و نقل و مسکن در شرایط عادی و فعلی یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین بخش ها محسوب می شود و انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی با جدیت و قاطعیت بیشتر این بخش را در خدمت توسعه کشور قرار دهد. 
پنجم آبان ماه نیز رییس جمهوری هنگام معرفی گزینه پیشنهادی خود برای وزارت راه و شهرسازی به مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در زمینه مسکن به ملت بدهکار است و باید جبران کند. در زمینه بنادر و کشتیرانی و حمل و نقل ها خوب کار کردیم اما در مسکن باید جبران کنیم و همه توان خود را به کار ببریم. 
همان روز اسلامی با کسب 151 رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب و جایگزین آخوندی شد./ ایرنا

منبع : ایران آنلاین