کد مطلب: 120374
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
«موضوع مذاکرات پنهانی دولت با مدیر شبکه پیام رسان تلگرام سه شنبه 10 مهرماه به درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس در کارگروه مخابرات کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی می شود.»
 
به گزارش ایران خبر، این خبری بود که روی خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفت. در پی اعلام این خبر روزنامه «ایران» با رمضانعلی سبحانی فر رئیس کارگروه مخابرات کمیسیون صنایع و معادن مجلس تماس گرفت تا صحت و سقم این خبر را بداند که وی ضمن تایید این خبر گفت: تعدادی از نمایندگان درخواستی به کارگروه  مخابرات  ارسال کرده اند  مبنی بر اینکه دولت مذاکراتی را با مدیریت تلگرام انجام داده است از این رو باید این موضوع طبق ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس بررسی شود.
سبحانی فر افزود: این ماده می گوید اگر به لحاظ قانونی دولت تخلفی انجام داده باشد، باید بررسی شود و اگر در بررسی های کمیسیون صنایع و معدن تایید شود که دولت با مدیرت تلگرام مذاکراتی داشته باشد، به صحن علنی مجلس می رود. از سوی دیگر  اگر تخلف در صحن مجلس رای بیاورد، موضوع به دادگاه ارسال می شود بنابراین درباره این تخلف باید دادگاه رای نهایی را صادر کند.   
نماینده مردم سبزوار در پاسخ به  این سوال کدام یک از نمایندگان خواستار بررسی این موضوع شده اند، گفت: تعدادی از نمایندگان چنین درخواستی را مطرح کرده اند.
وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه که اگر دولت مذاکراتی را با مدیریت تلگرام انجام داده است طبق گفته های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اطلاع دادستانی و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده است، بنابراین  این اقدام های نمایندگان چه معنایی  می تواند داشته باشد، گفت: همیشه تعدادی از نمایندگان وجود دارند که می خواهند برای مملکت  دردسر ایجاد  کنند .
گفتنی است شنیده می شود نمایندگان حزب پایداری درخواست بررسی « مذاکرات پنهانی دولت با مدیر شبکه پیام رسان تلگرام»  را به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارسال کرده اند.

منبع : ایران آنلاین