کد مطلب: 119620
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: اسامی مخلان نظام اقتصادی باید به مردم و جامعه معرفی شوند چون در برخی از احتکارهای اخیر مشاهده شد که بعضی از افراد ذی‌نفوذ نیز در این اقدام ناپسند دست داشتند.
 

به گزارش ایران خبر،  حجت‌الاسلام‌ نورالله قدرتی در نشست شورای مسئولان قضایی استان که در سالن جلسات اداره کل زندان‌های قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و کسانی که به دنبال اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند جدی است و بر اساس قانون با این افراد برخورد خواهد کرد و در مقابل آنان با قاطعیت خواهیم ایستاد.

وی افزود: امروز شرایط اقتصادی کشور بسیار حساس است و باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا از این بحران اقتصادی پیش‌آمده به‌سلامت عبور کنیم اما متأسفانه برخی زیاده خواهان خود را در کنار دشمن قرار می‌دهند و با بعضی اقدامات خود به دنبال سودجویی و اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که به‌واقع این اقدامات آنان خیانت به‌نظام و مردم است.

رئیس‌کل دادگستری قزوین تصریح کرد: هشدارها قبلاً توسط دستگاه قضایی به احتکار و اختفا کنندگان کالا داده است و ازاین‌پس احتکار کنندگان منتظر برخورد سخت و بدون اغماض دستگاه قضایی باشند و انتظارمان بر این است سازمان تعزیرات اشد مجازات قانونی را برای این افراد در نظر بگیرد.

وی مطرح کرد: اسامی مخلان نظام اقتصادی و دست‌های پنهان آن باید به مردم و جامعه معرفی شوند چون در برخی از احتکارهای اخیر مشاهده شد که بعضی از افراد ذی‌نفوذ نیز در این اقدام ناپسند دست داشتند.

 قدرتی تأکید کرد: امروز باید همه با اقتصاد مقاومتی در مقابل جنگ اقتصادی دشمن بایستیم و نگذاریم دشمن از این طریق به ما لطمه‌ای وارد کند و لازمه تحقق این امر مهم همسویی و در کنار هم بودن مردم و مسئولان است.

وی عنوان کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تأکید کرده‌اند، دستگاه قضایی همه تلاش خود را برای مقابله با مفسدان اقتصادی، مخلان بازار و محتکران به کار گرفته است و در مسیر قانون با تمامی آن‌ها برخورد خواهد کرد و به همه مسئولان هشدار می‌دهیم که برای حمایت از مخلان و مفسدان اقتصادی خود را واسطه آنان با دستگاه قضایی قرار ندهند.

رئیس‌کل دادگستری قزوین در پایان خاطرنشان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی در استان قزوین تشکیل و این قبیل پرونده‌ها در استان قزوین توسط قضات مجرب و به‌سرعت رسیدگی خواهد شد.


منبع : خبرگزاری ايسنا