کد مطلب: 117519
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی جاده میانبر مسجدسلیمان گفت: با احداث این جاده چهارخطه علاوه بر ارتقا سطح ایمنی، شاهد کاهش 30 کیلومتری مسیر اهواز به سمت مسجد سلیمان خواهیم بود.
 
به گزارش ایران خبر، عباس پورسلان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جاده میانبر مسجد سلیمان با مشکلات فراوانی در زمینه های مختلف از جمله مسایل زیست محیطی مواجه بود..

وی افزود: در این زمینه به منظور رفاه هم استانی های عزیز تلاش ها و هماهنگی های فراوانی انجام گرفت تا امروز شاهد کلنگ زنی جاده میانبر مسجد سلیمان باشیم..

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: طول کل جاده میانبر مسجدسلیمان 30 کیلومتر است و در قطعه اول کار در 11 کیلومتر ابتدایی آن با اعتبار 38 میلیارد تومان انجام می شود. طول مسیر از مسجد سلیمان به سمت آبگنجی 22 کیلومتر است و در منطقه آبگنجی قرار است یک تقاطع غیر همسطح که یک سمت آن به طرف شوشتر می رود احداث شود. همچنین طول مسیر از آبگنجی به سمت نفت سفید نیز 8 کیلومتر است که مجموعا 30 کیلومتر جاده چهار خطه جدید در این محور احداث می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با احداث این جاده چهارخطه علاوه بر ارتقای سطح ایمنی، شاهد کاهش 30 کیلومتری مسیر اهواز به سمت مسجد سلیمان خواهیم بود. طول مسیر فعلی اهواز به سمت مسجدسلیمان 125 کیلومتر است که با احداث جاده میانبر مد نظر، طول این مسیر به 95 کیومتر و زمان سفر نیز به حدود 55 دقیقه کاهش پیدا می کند. احداث این جاده علاوه بر کاهش سوانح جاده ای و افزایش ارتقا ایمنی تردد، رونق اقتصادی این مناطق را نیز به دنبال دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا