کد مطلب: 117355
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
سونی اولین شرکتی است که می خواهد برای تلفن همراه جدید خود از نسخه جدید سیستم عامل اندروید ۹.۰ استفاده کند.
 

به گزارش ایران خبر، به گزارش gsmarena، هفته گذشته بود که شرکت گوگل از جدیدترین نسخه سیستم عامل مخصوص تلفن همراه هوشمند یعنی اندروید ۹.۰ موسوم به اندروید پای (android Pie) به صورت رسمی رونمایی کرد تا شرکت‌های تولیدکننده موبایل بتوانند با توسعه و تطابق آن با گوشی‌های هوشمند خود در اسرع وقت دستگاه‌های الکترونیکی و محصولات خود را به اندروید ۹.۰ ارتقاء داده و به‌روزرسانی کنند.

البته گوشی‌های گوگل که سری «پیکسل» نام دارند، همواره از نخستین گوشی‌هایی هستند که به جدیدترین نسخه از اندروید مجهز می‌شوند. حالا به نظر می‌رسد که شرکت ژاپنی سونی برای عرضه و انتشار زودهنگام اندروید ۹.۰ برای برخی از جدیدترین پرچمدارانش بسیار مشتاق است و به همین دلیل هم نام برخی از دستگاه‌های موردنظرش را اعلام کرده است تا به کاربرانش نوید بدهد که قادر خواهند بود به زودی گوشی‌های پرچمدار خود (سونی اکسپریا ایکس زد ۲، سونی اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت، سونی اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم، سونی اکسپریا ایکس زد 1ف سونی اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت، سونی اکسپریا ایکس زد ۱ پریمیوم) را به‌روزرسانی کنند.

سونی همچنین به کاربرانش اعلام کرده است که احتمالا در ماه سپتامبر سال جاری ۲۰۱۸ میلادی قادر خواهند بود گوشی‌های مذکور را به جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید ( نسخه ۹.۰ ) مجهز کنند.

/ایسنا

منبع : ایران آنلاین