کد مطلب: 113506
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰
به دنبال فیلترینگ تلگرام در روسیه و تعیین ضرب الاجل 1 ماهه برای حذف این پیام رسان در اپ استور، کمپانی اپل از انتشار نسخه جدید این پیام رسان محبوب در میان کاربران روسی ممانعت به عمل آورد.
 

به گزارش ایران خبر، در همین ارتباط دقایقی پیش پاول دوروف موسس تلگرام اعلام کرد اپل، به دستور روسیه نسخه جدید پیام رسان تلگرام را در فروشگاه اپ استور قرار نمی دهد.

وی در توییتی نوشت: جلوگیری از انتشار آپدیت تلگرام بدین معناست که این پیام رسان اجتماعی نمی‌تواند خود را با قوانین GDPR مطابقت دهد. پیروی نکردن از قوانین GDPR می‌تواند از بسیاری جهات  برای کاربران تلگرام نگران کننده باشد و از طرفی حالا که از انتشار به‌روزرسانی برای اپلیکیشن ممانعت به عمل آمده توسعه‌دهندگان این اپ قادر به ارائه پچ‌های امنیتی و رفع باگ برای کاربران آیفون نخواهند بود.

شایان ذکر است در ماه آوریل، تلگرام در روسیه فیلتر شد، اما تا کنون کاربران روسی از طریق اپ استور به این اپلیکیشن دسترسی داشتند. بنابراین، مقامات روسیه  که عزم خود را بر ریشه کنی تمام و کمال تلگرام در سرتاسر کشورشان جزم کردند، دست به دامان کمپانی اپل شده و با ارسال نامه ای قضایی و رسمی از این شرکت درخواست کردند تا تلگرام را از فروشگاه نرم‌ افزاری خود حذف نموده و از ارسال اعلانات برای کاربران روسی خودداری کند. به نظر می رسد با پاسخ مثبت اپل به درخواست مقامات روسی، از این پس کاربران روسی با چالش های تازه و سخت تری واجه خواهند شد.

 

منبع : ایران آنلاین