دفتر موسیقی اعلام کرد:

هیچ مجوزی برای جواد یساری صادر نشده است

ایران آنلاین , 23 ارديبهشت 1397 ساعت 15:16

روز گذشته (شنبه 22 اردیبهشت ماه) بود که روابط عمومی فیلم سینمایی «دشمن زن» به کارگردانی کریم امینی در خبری که برای رسانه‌ها ارسال کرد، از اکران این اثر بعد از فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی در گروه سینمایی ماندانا خبر داد.


به گزارش ایران خبر، «دشمن زن» که در خلاصه داستانش آمده است: «چرا هر چی دشمن زنه بعد از یه مدت تو زرد از آب در میاد و می‌شه مدافع سرسخت حقوق زنان؟» تازه‌ترین محصول موسسه پویافیلم است. امیرحسین نجف‌پور نگارش فیلمنامه‌اش را برعهده داشته است. حسین فرحبخش و عبدالله علیخانی هم تهیه‌کنندگی این فیلم را انجام داده‌اند و بازیگرانش سام درخشانی، گوهر خیراندیش، بهاره کیان‌افشار، بهرنگ علوی، الناز حبیبی و... هستند.
اما آن‌چه این خبر ساده را با اخباری از این دست متفاوت کرد، پوسترش بود و عنوانی که روی آن دیده می‌شد؛ «با صدای خواننده مردمی، جواد یساری». عنوانی که موجب شد بسیاری از رسانه‌ها از تیتر «جواد یساری مجوز گرفت» یا «جواد یساری مجوز گرفت؟» یا «جواد یساری مجوز گرفت؟!» استفاده کنند.
گفتی اون روزها دیگه برنمی‌گرده
جواد یساری متولد سال 1325 در تهران است. او فعالیت‌ هنری‌اش را با خواندن ترانه‌های کوچه بازاری از سال 1352 و با اجرای آهنگی با نام «پول سیاه» شروع کرد و تا ‌سال 56 پنج آلبوم دیگر هم منتشر کرد که «سپیده دم» آخرین‌شان بود. ازجمله ترانه‌های بسیار شنیده شده یساری می‌توان به «صبر ایوب» با ترجیع‌بندِ «اومدی اما دیدم دست تو سرده/ گفتی اون روزها دیگه برنمی‌گرده» اشاره کرد. انتشار خبر حضور او در فیلم سینمایی «دشمن زن» می‌توانست نشانی باشد بر اینکه روزهای خوش یساری بازگشته است ولی استعلام خبرنگار ایلنا از دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می‌دهد چنین اتفاقی رخ نداده است.
صبر ایوب زمان صبر منه
یساری پس از انقلاب کنسرت‌هایی در امارات و کشورهای اروپایی برگزار کرد اما هیچگاه برای همیشه از ایران نرفت و هنوز هم چشم به راه مجوز است، مجوزی برای انتشار آلبومی یا کنسرتی رسمی نه خواندن برای دوستان و نزدیکان در مهمانی‌ها و مجالس عروسی.
یساری در گفت‌وگویی که سال 93 با مصطفی گلیاری در مجله «سرزمین پویا» انجام داد، درباره اینکه بالاخره چه زمانی مجوزدار می‌شود، گفته بود: بعد از مُردَنم! آغاسی هنوز زنده بود که ما از انجمن رشت شکایت کردیم به ارشاد و بعد بررسی کردن گفتن نعمت آغاسی بخونه ولی تا مجوز برسه، آقانعمت رو کفن و دفن کرده بودن.
او در ادامه با اشاره به اینکه دوست دارد مجوزدار شود، افزوده بود: آدم دردشو به پدرش نگه به کی بگه؟! دولت مثل پدر آدمه. دوست دارم صدام کنن و بگن علت اینکه نباید بخونی، اینه تا دلم خوش باشه اما هیچی نمیگن و فقط میگن صبر کن... کاش باز بگن این خلافو داری و نباید بخونی اما اینو هم نمیگن... می‌دونی چیه؟ به صدای خودم شک کردم. می‌گم لابد صدام عیبی داره که میگن نباید بخونه....
"صدایش ایرادی داشته باشد یا نه"، آن‌چه در پرس‌وجو از دفتر موسیقی در مورد شکسته شدن طلسم صدور مجوز به نام جواد یساری به خبرگزاری ایلنا اعلام شد، این بود؛ موسیقی فیلم «دشمن زن» با صدای جواد یساری از دفتر موسیقی مجوز ندارد و هیچ پرونده‌ای برای دریافت مجوز آن در این دفتر ثبت نشده است./ایلنا


کد مطلب: 112714

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/112714/هیچ-مجوزی-جواد-یساری-صادر-نشده

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir