کد مطلب: 110903
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه‌های اجرایی برای حفظ اراضی تحت مالکیت خود با تمامی توان و امکانات وارد عمل شده و مانع تعرض سودجویان به آنها شوند.
 

به گزارش ایران خبر،‌ حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی عصر دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال که در دادگستری قزوین برگزار شد، با بیان این که  اگر دستگاه‌های مختلف از جمله راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و منابع طبیعی به طور جدی برای حفاظت از اراضی تحت مالکیت خود اقدام می‌کردند امروز با حجم گسترده‌ای از تصرف اراضی دولتی روبرو نبودیم، گفت: ۱۵۰ هکتار از اراضی شهرک صنعتی خرمدشت تصرف شده‌اند،‌ شرکت شهرک‌های صنعتی باید به طور جدی برای حفاظت از اراضی تحت مالکیت خود اقدام به عمل می آورد و از واگذاری این وظیفه به یک شرکت خدماتی خودداری می‌کرد.

وی با اشاره به برخی فشارهای سیاسی برای جلوگیری از برخورد قاطع با متصرفان، اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولان و افراد موثر در دستگاه‌ها و سازمان‌ها از افراد متخلف و سودجو حمایت کرده که این مساله به صلاح کشور و نظام نبوده و باید از این رویه که مخالف سوگند خدمت‌رسانی آنها نیز است، دست بردارند.

به گفته دادستان قزوین، تمامی مدیران باید اقدامات خود را در چهارچوب قانون به عمل آورده و از دخالت های غیرقانونی و غیرمسئولانه که موجب تضییع حقوق بیت المال می شود، خودداری کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به تصرف حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی دولتی استان توسط سودجویان، اضافه کرد: تخلفات صورت گرفته بسیار خجالت آور بوده و باید با قید فوریت ضمن رسیدگی به پرونده های یاد شده، تمامی افراد سودجو در این رابطه نیز شناسایی شوند.

این مقام قضایی ادامه داد: امیدواریم شاهد صدور یک رای قاطع و بازدارنده در این زمینه باشیم تا درس عبرتی برای این افراد و متصرفان بعدی در آینده باشد.

دادستان قزوین در ادامه با بیان اینکه باید برای انسداد هشت حلقه چاه غیرمجاز شهر خرمدشت در هفته جاری نیز اقدام لازم صورت پذیرد، افزود: تمامی چاه های غیرمجاز در این منطقه پالایش شده تا هیچ گونه شائبه ای در برخورد با چاه های غیرمجاز این منطقه به وجود نیاید.

شهرک صنعتی خرمدشت از توابع شهرستان تاکستان با سه هزار هکتار مساحت در ۷۴ کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

منبع : ایلنا