کد مطلب: 110627
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
وزیر ارتباطات گفت: هدف از خرید الکاتل نوسازی تجهیزات و افزایش ظرفیت ترانزیت بوده است و قرارداد تدبیرهم پیرو تکمیل قرارداد آلکاتل ایجاد شده است. تاخیراتی در حوزه قرارداد الکاتل به واسطه تحریم‌ها داشته‎ایم که با توفیق برجام جبران شد.
 

به گزارش ایران خبر،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به سوال زرآبادی در خصوص توجه مردم به عملکرد این وزارت گفت: قطعا توجه مردم و نمایندگان به عملکرد وزارت ارتباطات باعث دلگرمی ماست و هم‌چنین از خانم زرآبادی هم تشکر لازم را دارم.

وی افزود: سوالاتی که امروز مطرح شد مربوط به قراداد الکاتل است، که شامل دو محور اصلی می‌شود. در بخش اول پرسیده شده  که در حال حاضر وضعیت قرار داد چیست و در بخش دوم هم پرسیده شده که چرا با وجود قرارداد آلکاتل، قرارداد تدبیر چرا اخذ شده است؟

وزیر ارتباطات تاکید کرد: در خصوص بخش دوم و بستن قرارداد تدبیر باید به برنامه پنجم توسعه مراجعه کنیم، که در آن اشاره شده ما موظف به توسعه ارتباطات هستیم و در حوزه ترانزیت هم به باید شاخص دوم برسیم. ضمن اینکه بنا بوده ظرفیت شبکه داخلی کشور هم به ظرفیت لازم برای اجرای قرارداد برسد.

جهرمی ادامه داد: هدف از خرید الکاتل نوسازی تجهیزات و افزایش ظرفیت ترانزیت بوده است و قرارداد تدبیرهم پیرو تکمیل قرارداد آلکاتل ایجاد شده است. تاخیراتی در حوزه قرارداد الکاتل به واسطه تحریم‌ها داشته‎ایم که با توفیق برجام جبران شد.

وی خاطرنشان کرد: اما باید توجه داشته باشیم، پیمانکاران به دلیل تحریم نتوانسته‌اند تجهیزات فراهم کنند. اما با به توفیق رسیدن برجام تجهیزات نوسازی و در هزینه‌ها هم صرف‌نظر شد.

جهرمی در رابطه با اعتراض نمایندگان به تعدیل نیروها در این قرارداد گفت: در رابطه با قرارداد نگهداری به موضوع تغییر از حجمی به غیر حجمی، اشاره شد. علاوه براین ذکر شد که چرا براساس این قرارداد نیروها تعدیل شدند و علت تاخیر 6 ماهه قرارداد چه بود؟ واقعیت این است زمان قرارداد بنا بر سند تا سال ۹۶ بوده و قرارداد بعدی از سال ۹۶ بوده پس تعجیلی در انجام نداشتیم.

وی گفت: در قرار داد به دلیل تغییر تکنولوژی آموزش نیروها را داشتیم و نه تعدیل آنها را. ضمن اینکه قرارداد زودتر از موعد خاتمه پیدا نکرده است و در قرارداد هم از حجمی هم به غیر حجمی تغییری ایجاد نشده است.

ادامه دارد...

منبع : ایلنا