کد مطلب: 110170
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۲
مراسم چای بعد از ظهر در انگلیس فراتر از یک مراسم نوشیدن چای و یک قرار داد و رویداد مهم اجتماعی است که با رویدادهای دیگر مانند روز تولد یا برگزاری یک مراسم حزبی پیوند خورده است. این سنت در نهادینه کردن مصرف چای در انگلیس نقش بسیار مهمی داشته است.
آشنایی با تاریخچه مراسم چای بعد از ظهر در انگلیس + تصاویر
 
به گزارش ایران خبر، یکی از قدیمی‌ترین‌های رسم‌های به جا مانده مربوط به نوشیدن چای، مراسم چای بعد از ظهر در کشور انگلستان است. نوشیدن چای بعد از ظهر به عنوان یک وعده غذایی کوتاه به منظور جلوگیری از گرسنگی و پیش از وعده غذایی کامل ساعت ۸ بعد از ظهر در انگلیس و از اوایل دهه ۱۸۴۰  مرسوم شده است.

چای بعد از ظهر شامل  چای با ساندویچ‌ها، کیک، شیر،  مربا و انواع شیرینی‌ها است. شاید به همین دلیل امروز هم انگلیسی‌ها دوست دارند همراه با چای دسرهای سنتی، انواع ساندویچ و انواع بیسکوئیت را مصرف کنند.
مراسک چای بعد از ظهر چای فراتر از یک مراسم نوشیدن چای عنوان یک رویداد اجتماعی خصوصی به ویژه برای خانم‌های طبقه متوسط و بالا در جامعه انگلیس تعریف شده است و زمانی که ملکه ویکتوریا در مراسم چای بعد از ظهر شرکت می‌کرد، این رسم به صورت رسمی‌در مقیاسی بزرگتر و با نام “پذیرایی چای” برگزار می‌شد.
 

مراسم چای بعد از ظهر می‌تواند از دو تا صدها مهمان  را شامل شود و معمولا بین ساعت‌های ۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰ برگزار می‌شود. امروزه در بریتانیا چای بعد از ظهر با جشن‌ها، رویداد خاص مانند روز تولد، و یا برنامه یک حزب سیاسی و… پیوند خورده است.

طبق برآورد آماری در سال ۲۰۱۶ در میان انگلیسی‌ها، ۳۴ درصد آنها چای را با شیر و بدون شکر می‌نوشند و ۱۵ درصد هم ترجیح می‌دهند چای خود را با شیر و قند سرو کنند. نتایج یک نظر سنجی اخیرا نشان داده است که طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه انگلیس کمتر از طبقات متوسط به پایین این جامعه چای سیاه مصرف می‌کنند و در مقابل چای میوه‌ای و گیاهی بیشتری می‌نوشند.