کد مطلب: 106405
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه حوزه علمیه واقعی حوزه‌ای است که حس اجتماعی داشته باشد گفت: مبارزه با طاغوت و استکبار یکی از ویژگی‌های حرکت انبیا است و این رویه باید از سوی حوزه‌های علمیه و طلاب و روحانیون دنبال شود.
 

به گزارش ایران خبر، با اشاره به شاخصه‌های حوزه انقلابی و ولایی، اظهار داشت: حوزه واقعی حوزه‌ای است که حس اجتماعی داشته باشد و احساس کند مربوط به جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کند.

وی افزود: حوزه انقلابی و ولایی از کاروان انقلابیون و مردم جدا نیست٬ بلکه جلودار است چون اگر متقین در صحنه هستند امام المتقین باید بیشتر در صحنه باشد. در حوزه انقلابی تعهد اجتماعی وجود دارد و در حوزه غیرانقلابی تقدس خشک فردی جریان دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطر نشان کرد: حوزه انقلابی با جامعه مرتبط بوده و با مردم بیگانه نیست و اما در مقابل حوزه غیرانقلابی در لاک خود فرو رفته، کارهای فردی انجام داده و وارد مسائل اجتماعی نمی‌شود و شاید این را خلاف تقدس بداند.

وی افزود: در نهج‌البلاغه روایت داریم که امام علی (ع) از رسول اکرم (ص) نقل می‌کند که هیچ جامعه‌ای مقدس نمی‌شود مگر آنکه حس گرایش به مستضعفان و ضعیفان را داشته باشد و در جامعه از تبعیض رنج ببرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوبی تصریح کرد: جامعه مقدس از نگاه پیامبر جامعه‌ای است که حس اجتماعی داشته باشد و تقدس در فرهنگ دینی یعنی احساس مسؤولیت اجتماعی در کنار آن باشد.

وی در پایان با بیان اینکه استکبارستیزی در نگاه حوزه انقلابی دیده می‌شود و حوزه انقلابی وصل به حوزه انبیا است، افزود: مبارزه با طاغوت و استکبار یکی از ویژگی‌های حرکت انبیا است و این رویه باید از سوی حوزه‌های علمیه و طلاب و روحانیان دنبال شود.

ع

منبع : تسنیم