کد مطلب: 104249
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
روغن زیتون بخش مهم و اساسی رژیم سالم مدیترانه ای را تشکیل می دهد و طعم بسیار مطبوعی به سالادها، پاستا و ماهی می دهد.
با فواید روغن زیتون آشنا شوید
 
به گزارش ایران خبر، روغن زیتون بخصوص روغن زیتون فرابکر سالیان سال است که به خاطر خواص مفید و فراوانش زبانزد خاص و عام است و حتی گفته می شود راز عمر طولانی مردمان مدیترانه استفاده از این روغن است.
در این بخش به 7 روش شگفت انگیز که روغن زیتون می تواند به شما برای زندگی بهتر و سالم تر کمک کند می پردازیم:
1- روغن زیتون دارای چربی های خوب است که برای سلامتی بسیار مفید است
نوع اصلی چربی تک زنجیره ای غیراشباع موجود در این روغن سطح کلسترول بد و کل را پایین می آورد و همچنین لخته های خون را به حالت نرمال درمی آورد. کاهش کلسترول بد به این معناست که رگ های شما کمتر دجار گرفتگی می شوند و خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی نیز کاهش می یابد.
2- سرشار از آنتی اکسیدان است
روغن زیتون حاوی ویتامین E ، کارتنوئیدها و ترکیبات فنولیک است که از آنتی اکسیدان های قوی به شمار می روند. گفته می شود این آنتی اکسیدان ها میزان آسیب رادیکال های آزاد را کاهش می دهند. رادیکال های آزاد گروهی از اتم ها با تعداد منفی از الکترون ها هستند که به سلول های سالم می چسبند و می توانند رگ ها خونی را زخمی کنند و به DNA آسیب رسانده و تغییراتی در ژن ها بوجود آورند به نحوی که منجر به سرطان شود.
3- از ابتلا به فشار خون بالا پیشگیری می کند
از آن جا که چربی های تک زنجیره ای غیراشباع مراقب سلامت قلب شماست، چربی های تک زنجیره ای غیراشباع موجود در روغن زیتون نیز حاوی مقادیر زیادی از یک اسید چرب ضروری بنام امگا3 می باشند. امگا3 و چربی های تک زنجیره ای غیراشباع با پایین آوردن فشارخون نشان داده اند که محافظ سلامت قلب هستند.