کد مطلب: 102602
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۴
خالهای قرمز روی پوست بدن که به خال های آنژیوم و گیلاسی معرفو هستند به ۲ دلیل مهم ایجاد شده و در شرایطی خاص می توانند موجب نگرانی و تهدید سلامت باشند.
چه موقع خال های قرمز روی پوست خطرناک می شوند؟
 
به گزارش ایران خبر، خالهای قرمز روی پوست بدن که به خال های آنژیوم و گیلاسی معرفو هستند به ۲ دلیل مهم ایجاد شده و در شرایطی خاص می توانند موجب نگرانی و تهدید سلامت باشند.
دلیل رشد خال های قرمز روی پوست چیست؟
در واقع خالهای کوچک تومورهای خوش خیمی هستند که از سلولهای خونی تشکیل شده اند و  به هیچ وجه خطرناک نیستند ، این خال های قرمز رنگ که معمولا از سن 30 تا 35 سالگی به بعد در ناحیه کمر و سینه افراد ظاهر شده و به خال گیلاسی و یا خال آنژیو معروفند،.

با خالهای قرمز و آنژیوم های گیلاسی بیشتر آشنا شوید
دلیل دیگر بروز خال های قرمز روی پوست بیماری یا سبک زندگی نادرست است
گاهی اوقات خالها بیانگر بیمارهایی مثل کبد ،عدم تعادل هورمونها وگردش نامنظم خون است. درکل بروز خال های قرمز رنگ آنژیو در افراد دیابتی، افراد دارای مشکلات کبدی و زنانی که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، شیوع بیشتری دارد. همچنین وجود سابقه خانوادگی نیز ابتلا به خال های قرمز را افزایش خواهد داد. 
چه زمانی خال های قرمز خطرناک می شوند؟
بیشتراوقات این خالها بی ضررهستند اما اگر خالها تغییر شکل واندازه دادو شروع به خون ریزی کرد به پزشک مراجعه کنید. پس دقت داشته باشید که تنها در صورتی که تعداد این خال ها در بازه زمانی کوتاه به شدت افزایش یابد و اندازه آنها نیز بیش از سه تا چهار میلی متر باشد، لازم است فورا به پزشک مراجعه شود. 
برای پیشگیری از بروز و افزایش آنژیوم یا خال های قرمز گیلاسی چه کنیم؟
برای جلوگیری از این اتفاق رژیم غذایی سالم و سبک زندگی درست را پیش گیرید میوه سبزیجات وچربی های سالم بخورید، باانجام این موارد پوست جوان و سالمی خواهید داشت.